Galla-thain

27. března 2016 v 12:06 | Nivaz |  Iscaraal
Galla-thain
Z překladu z dávno zaniklého jazyka tento název znamená Měsíční Město. Galla znamená měsíc a Thain je označení pro jakékoliv město, v tomto případě součást názvu města.
Galla-thain je prastaré město. Jeho stáří se odhaduje na pět a půl tisíce let, ale je i dost možné, že může být starší. To se ještě nikomu nepodařilo zjistit. Lépe řečeno, archivář si nejspíše udělal nepořádek v datech.
Nicméně, i když je toto město takto staré, je téměř nepřetržitě obývané, a proto je jedno z nejzachovalejších měst celého světadílu. Má velice bohatou architekturu. Vše to jsou přírodní a ornamentální motivy se symbolikou měsíce, slunce, noci a jako obvykle se symbolikou bájného Iscariana.
Jako každé správné středověké město má Galla-thain obranné hradby. Jsou vysoké asi deset metrů s krásně širokým cimbuřím, které je chráněno krásnými ale dost špičatými zábranami, které již v minulosti usmrtili několik neopatrných nájezdníků.
Na všechny světové strany, uprostřed hradeb otvírají své útroby obrovské kovové obrány, které dosahují výšky okolo sedmi metrů. Jsou nepředstavitelně těžké a opět bohatě zdobené se stříbrno-želenými bodci.
V Galla-thainu najdete mnohé. Největší a nejkrásnější stavbou je radnice spolu s archivem, které zároveň tvoří dominantu a dá se říci vedení celého města.
Pokud se budete procházet jeho úzkými uličkami, narazíte na mnoho hospůdek, nocleháren a krámků. Na náměstích najdete mnoho trhů, a pokud budete pátrat v odlehlejších částech města, najdete i neřestné podniky, nabízející tělesné potěšení. Ale tohle není všechno. Galla-thain nabízí tolik možností, je opředen tolika různými legendami, že je snad není možné spočítat. Můžete se zde bavit, anebo pracovat. Ovšem jaká práce, jaký typ? Záleží na tom, co máte rádi. Ale v jednom si buďte jistí. Pokud chcete něco nelegálního, tenhle píseček je až moc dobře hlídán jednou mocnou bábovičkou.



 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama