Hra již oficiálně neexistuje

O světě

20. března 2016 v 18:01 | Nivaz |  Iscaraal
O světě, krajině a podnebí
Iscaraal je země, světadíl, původně ležící v severních částech Tichého oceánu. Celý kontinent je porostlý hustými a temnými lesy, zvrásněný horami i pohořími, ale i rovný, jako hladina jezera. Zkrápěn hustými dešti, bičován prudkými větry a bujarými blesky a omýván vodami hlubokého oceánu. Světadíl obývaný velmi bohatou směsicí všech ras a nejroztodivnějšími tvory a opředen tisíci legendami s tak tajemnou, zvláštní až nebývale děsivou atmosférou.

Na kontinentu panuje relativně příznivé, trochu chladnější a deštivé podnebí, které zanechává Iscaraal po většinu ročních období zelený.
Je zde také mnoho vodních toků. Ať potůčky, jezera a řeky, vše je zde hojně zastoupeno. Voda je čistá a ledová a její doušky krásně osvěží.
Další a nezanedbatelnou částí, stejně, jako všechny ostatní jsou vysoká pohoří a relativně vysoké hory, které jsou tak nevyzpytatelné jako samo moře. Ty nejvyšší vrcholky jsou téměř vždy zahaleny v mracích a mnohdy obklopeny dešti a bouří. Nebo sněhovou vánicí. Většina hor obzvláště na severu, je celý rok pod pokrývkou sněhu.
Pokud se rozhodnete navštívit ta nejvyšší pohoří, nečekejte krásné sluncem zalité skály, nýbrž nehostinnou téměř pustou a holou skálu. Ovšem, pokud se vyčasí, naskytne se vám nádherný pohled na Iscaraal z výšky.
V nížinách či pahorkatinách naleznete husté jehličnaté, povětšině jedlové, nebo smíšené lesy. Listnaté najdete spíše na jihu. Všechny lesy jsou divoké, neudržované a obývané spoustou živočichů, ať už vysokou zvěří, ptactvem nebo šelmami.
Co se týče planin, je jich zde mnoho, stejně jako lesů. Jsou porostlé bohatou škálou travin a bylin, které v mnohých případech léčí, ale některé jsou také pořádně jedovaté. Planiny jsou také velice úrodné a dají se předělat na pole, kde plodiny budou vzkvétat. Ale Iscové, si krajiny hledí a tak pole najdete pouze v těsných blízkostech vesnic a měst.
Počasí v Iscaraalu bývá hodně často deštivé, ale někdy spolu s deštěm svítí slunce. Díky tomu krajina dostává zlatavý nádech a na stromy a louky padá sluneční záře v podobě blyštících, ale ledových kapek.
Někdy to jsou pouze přeháňky, co zalijí už tak vodnatou krajinu a jindy prší celé dny v kuse.

Nejvíce dešťů spadne vždy na přechodu jara a zimy a poté na konci léta a samozřejmě na podzim. Ovšem ani v létě není déšť raritou.

Jaro bývá v Iscaraalu v první polovině chladné, ale přesto příjemné právě se slunečními dešti. Rozkvétá mnoho květin, vše se vzpamatovává, ale horské oblasti zůstávají téměř stejně nehostinné, jako v zimě. V druhé polovině jara se listnaté stromy zelenají a nasávají sluneční záři, která je již hojnější a voda má asi o dva stupně víc. Hory jsou na tom se svým počasím lépe, ale u těch nejvyšších pohoří a jejich zapadaných vrcholů se nic nemění. Malá změna nastává až v létě.

Jak jste si jistě už uvědomili, nyní nastává léto, které je prosluněné a teploty zde dosahují okolo příjemných 25°C, ale mohou dosáhnout i k 33°C, zejména na jihu. Na severu jsou teploty stálejší. V létě jsou také lesy obývány světluškami, které vylézají pouze na dva měsíce v roce, a proto když jdete v tyto časy do lesů, naskytne se vám přímo magická podívaná.
V létě také zrají kdejaké plody. V lesích najdete mnoho borůvčí, nebo husté brusinkové porosty, či maliny, nebo čistě iscaraalský keř Klesh, na kterém rostou výborné plody, které vypadají podobně, jako červený angrešt, ale chutnají trochu jako sladší borůvky s jahodami. Léto je také čas jejich sklizně a dělání Kleshové pálenky.

S podzimem přicházejí prudké deště a výrazné ochlazení. Příroda vypadá, jako by chátrala, ale ve skutečnosti se jen připravuje na zimní spánek. Listy ze stromů zmizí, celá krajina potemní a jakoby zešedne a na pláně se přižene ledový a ostrý vítr, který je zvěstovatelem kruté zimy, která zabije vše, co není připraveno.


Po příchodu Bílé paní se Iscaraal stane velmi nehostinným místem. Celá krajina je zasněžená a zafoukaná vysokými závějemi a mrzne, až praští. Mnoho cest a míst se stává díky tomu nedostupná. Normální terén je velmi náročné zdolat, avšak dostat se na těžko dostupná místa i za normálních podmínek, je nemožné. Sníh je všude, kam se podíváte.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama