Portály

27. března 2016 v 13:08 | Nivaz |  Iscaraal
Ach ano, alfa i omega iscaraalského cestovního ruchu. Aspoň tak by se to dalo říct. Ne že by většina lidí i jiných ras zavítala dobrovolně.
Portály, které vás z Vnějšího světa přenesou do Iscaraalu, jsou samy o sobě neviditelné a nedají se nijak vycítit ani magicky najít. Tedy pro lajka a necvičené Faahe, kteří se s tímto talentem nenarodili, je najít portál nemožné.
Samotné portály se rodí a zanikají, avšak nikdo neví, kde, jak a proč. Ví se jen, že jich jsou stovky a že až na pět portálů se všechny pohybují a to velmi nepředvídatelně. Mohou se i na krátkou dobu zastavit, ale vždy se dají kupředu.
Aniž byste o tom věděli, portály potkáte všude. Ve vzduchu, na zemi, pod vodou, zkrátka všude. Jediné místo, kde na ně nenarazíte je vesmír. Ale kdybychom měli ztotožnit portál s něčím, o čem se spekuluje i ve vesmíru, přirovnaly bychom jej k červí díře.
Tak či tak, portálem projdete a nevíte o tom. Možná že kolují ve Vnějším světě zvěsti o těchto nadpřirozených cestách, ale krom pár, asi třech zasvěcenců, nikdo přesně neví, o co jde.
A jak poznáte, že jste portálem prošli? Až projdete, bude se vám zdát, že vidíte fatu morganu jako v poušti. Bude vám připadat, že vidíte tetelící se vzduch a matné obrysy vpovzdálí. A pak, se tetelící vzduch rychle a plynule rozplyne a vy se ocitáte na úplně jiném kontinentě, v jiném světě s úplně jinými zákony (A možná se i koupete v ledovém moři). Vtip je ale v tom, že tou samou cestou už se nevrátíte zpátky. Portály jsou v Iscaraalu mnohem víc pohyblivější, než ve Vnějším světě.

A traduje se, že jediný, kdo nad nimi má opravdu moc, je úplně první člověk, který do Iscaraalu přišel. A kolují zvěsti, že portály a každý kdo vstoupí do Iscaraalu, je kontrolován...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama