Hra již oficiálně neexistuje

Šedoskalí

27. března 2016 v 16:31 | Nivaz |  Iscaraal
Šedoskalí
Kam jsi to zase vlezl?! Tohle je horší než nejnebezpečnější hrobka v Iscaraalu!
Dobře asi přeháním, ale není to zrovna dobrý nápad, sem lézt, protože za dveřmi číhá zákeřný věšák, který má povolení zabíjet.
Taky nemáš ponětí co to tu melu? Ne? Tak vítej na stejné lodi a u mě v sídle, které se může stát i tvým… Pokud máš nervy na to, abys žil s pošukem jako já.
Vítej v Šedoskalí!
Pokud najdeš dveře (a že nejsou moc malé) a otevřeš je, naskytne se ti pohled do vysoké asi dvanáct metrů dlouhé haly, která ústí v další halu.. Logika? Ne..
Dvanácti metrová hala je totiž přerušená širokým výklenkem a onen výklenek pak přechází do velkého obývacího pokoje spolu s kuchyňskou linkou a krbem. A pak, když pomineš přerušení, vede tahle chodba ke schodům, které vedou do vyšších pater.
Ale vraťme se k přízemí.
Obývák je prostorný s dlouhým stolem, který má šestnáct míst. Kuchyňská linka také sloužící jako bar, ti nabízí dalších sedm míst k sednutí. Krom toho obývák je také obýván krbem, pohodlnými křesly, pár stolky, krbem(kdybyste to nepostřehli), rodinkou myší. A za linkou najdeš spíž. Všechen nábytek je ze dřeva a polstrován lůží a měkkou vlnou( ale skříně a stůl jsme nepostrovali. To jen židle).
Špajz najdeš o patro níž a musí se do něj chodit se svíčkou, nebo pochodní. Najdeš tam maso, nějaké sýry, zkrátka všechno jídlo, které potřebuje chlad. Mimo jiné objevíš zásoby Kleshové pálenky, místní pivo, a nějaké víno. A dokonce i dvě láhve Whiskey, která se otevírá jedině tehdy, když to opravdu stojí za to.

Další, co sídlo nabízí, je zbrojnice plná zbraní, lehkých, ale i plátových zbrojích, nebo i vybavení pro Lygrithy a jiné tvory. Zbrojnice se nachází v hale hned vedle schodů.
Pokud půjdete nahoru, v prvním patře nejdete společnou velkou koupelnu a ve druhém i třetím objevíte jednu menší podobného stylu. Ale nepředstavujte si krásně bíle vydlaždičkovanou moderní koupelnu. Je zde zrcadlo, obroušená kamenná podlaha a několik sprchových hlavic, které jsou vzájemně napojeny na kamna, ve kterých se topí dřevem, aby byla horká voda. Voda do sprchy je přiváděna ze země starobylým systémem, který ale velmi dobře funguje.
Další patra jsou pokoje pro hosty. Poslední pokoj ve třetím patře u zdi náleží právě mně, Nivaz, takže pokud si ho chceš vzít, je to jen na vlastní nebezpečí!
Jo a pak je tu výlez na střechu.

A málem bychom zapomněli na knihovnu. Ta se nachází v dolnímm patře. Pokud projdete chodbičkou, která je nalevo od schodů a zahnete do leva, po pravé straně uvidíte dveře. Ty, když otevřete, naskytne se vám pohled na pěknou útulnou knihovnu, která v sobě ukrývá mnoho obsahu.

Zkrátka v sídle najdeš mnohé. Stáje, zbrojnici, pokoje obývák… a málem bych zapomněla! Je zde i hluboký vlhký sklep, plný absolutně odporných lahví vína..také se spoustou cestiček, které vedou kdoví kam.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama