Hra již oficiálně neexistuje

Bahkleirani

3. dubna 2016 v 15:49 | Nivaz |  Kroniky
Bahkleiran znamená v překladu ze starého jazyka strážce. Bahkleiranem nenazveme nikoho, kdo hlídá bránu, nebo panovníka (což je v Iscaraalu dost relativní pojem). Jsou to především mocné bytosti, kterých se bojí téměř všichni a ve většině případů chrání nějaký artefakt nebo místo s nadpřirozenou silou. Často je najdete na odlehlých místech, tam kam se nikdo neodváží nebo v hrobkách, jejichž vzhled už sám o sobě říká "nelez tam".
Bahkleirani vypadají různě. Mohou to být zvířata, humanoid, nebo obří páni s meči a silnou magií. Strážci mají různé úrovně moci. Opět záleží na věku, ale pokud někdo přijme povinnosti Bahkleirana stává se mocnější a obvykle, jako další daň je ztráta lidské podoby.
Pokud jdete do nějaké hrobky, platí zde pravidlo vždy připraven. A když procházíte, většinou nejste sami.
Někteří mrtví totiž tak úplně mrtví nejsou. Občas se stane, že z výklenku, kde jsou mrtvý uložení, někdo vyleze, protože byl probuzen cizí přítomností. Většinou tyto nemrtví nejsou nic těžkého a řadí se k těm nejnižším Bahkleiranům.
Naopak nejvyšších strážců je pouze dvanáct. Každý ze strážců nese označení Drim. Drimové jsou jednou z největších Iscaraalských sil a jsou jedni z nejuznávanějších. Vlastně suplují tak trochu bohy, ale opravdový člověk, který je považován, jako pán Iscaraalu je Strůjce.
U nejvyšších strážců se ví, kde leží první čtyři hrobky, ale zbytek je velkou neznámou. Ovšem, do těchto hrobek, by nikdo nikdy neměl zavítat, pokud nechce zemřít.

Tak či tak, až polezete do nějaké hrobky, mějte se na pozoru. Nikdy nevíte, co za mocné Faahe tam může čekat.

bahkleiran může vypadat, třeba takto

(Obrázek je z deviantartu)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama