Hra již oficiálně neexistuje

Kleishiram Rainen-kaallal

3. dubna 2016 v 15:58 | Nivaz |  Kroniky
Kleishiram Rainen-kaallal je jedním, snad úplně nejmocnější artefaktem Iscaraaalu. Jedná se o masku, která byla vytvořena za dob samotného Sigmaela Theima.
Tento dávný artefakt, starý více jak šest tisíc let je obdařen legendární mocí. Ten, kdo ji na sobě má může ovládat Iscaraal. Může se telepaticky spojit se všemi obyvateli, ovládat a přikázat všem zvířatům i lidem, dokáže zavřít nebo otevřít portály, sesílat a smývat kletby, nebo prostě jen čarovat kouzly tak mocnými, že by byly schopné zničit i vlastníka, který není dosti silný a vycvičen.
Kleishiram Rainen-kaallal, nebo také Maska Vědomí, je celá zhotovena z obyčejného železa, ale její moc je destruktivní. Byla ukována pro Sigmaela Theima, nejvíc známého pod svým názvem Strůjce. Tato maska se tak trochu vymyká časovým zákonitostem a je schopna v některých případech obejít i smrt. A proč se maska jmenuje Maska Vědomí? Je to jednoduché. Těsně po smrti Strůjce bylo do masky vloženo jeho vědomí. Díky tomu může Strůjce ovládat i promlouvat k Iscaraalu i po smrti. Pokud by byl Iscaraal zcela bezprostředně ohrožen, je možné, že maska svému nositeli, tedy spíš nositel si z masky vezme na zpět svou životní sílu a Sigmael Theim tak povstane z hrobu a s neuvěřitelnou mocí a s dvanácti nejmocnějšími Drimi půjde s Iscaraalem do války. Avšak nikdo neví, kde maska je, hledali ji a nenašli. Někteří tvrdí, že by se mohla nacházet někde v pohoří Auruillis, nebo někde na ostrovech Havranů, v jiném případě kdekoliv v Iscaraalu.
Co se týče zmínek o masce, moc jich nenajdete právě z důvodů bezpečnosti. Tyto legendy, nebo jakékoliv informace, si pamatují pouze pamětníci z dob dávno minulých. Stejně jich je většina po smrti. A literatura nevypráví skoro nic. Možná tak nějaké kratičké věty ve starém písmu Isců a tak i jazyce, který skoro nikdo nepřečte, nebo neporozumí. A tak byl tento artefakt ztracen… a kdo ví, možná je někdo jednou najde.
A legenda praví, že ten, kdo Kleishiram Rainen-kaallal uzme právoplatnému majiteli, toho stihne krutý trest.

Když se člověku podaří utéci z místa, kde je maska ukryta, stihne nezrušitelná kletba, která vám dá jen jeden rok života, s tím, že maska ztratí téměř veškerou moc. Po té co váš život skončí, se nedostanete na Druhou stranu, ale stane se z vás zatracená duše. A poté co se tak s vámi stane, maska se rozpadne a vrátí se ke svému majiteli s původní legendární mocí, kterou měla před tím, než byla odcizena.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama