Hra již oficiálně neexistuje

Legenda o Hagunovi

3. dubna 2016 v 13:01 | Nivaz |  Kroniky
Příběhy vyprávějí, že kdysi po Iscaraalu chodil Hagun. Mocný kožoměnec měnící se v Káně.
Patřil k hrstce Faahe, kteří se zabývali experimenty, magií proměn a návazností na duši samotnou. Možná víc, než by bylo pro ně zdrávo. Není pak tedy divu, že se někteří už nikdy nevrátili.
Hagun na všech projektech pracoval se svým bratrem, jehož jméno dávno upadlo v zapomnění. Ví se, že se měnil do ještěra.
Tak či tak, bratři spolu pracovali a šlo jim to více než dobře. Za několik měsíců objevili několik důležitých faktů. Jedním z nich bylo, že když budou měnivé rasy trénovat změnu podoby, dokážou se změnit pouze částečně.
Jejich výzkum obletěl celý Iscaraal a oni se těšili velkého uznaní.
Jednoho dne narazili na kamenné rozvaliny, které se válely v úzkém a dobře schovaném průjezdu. Intuice bratrům napovídala, že pokud je něco takového v Iscaraalu, ve většině případů to má nějaký význam.
Po pozornější prozkoumání zjistili, že tato stavba, je pro jejich účely bezvýznamná. Jednalo se totiž o průchod, malou bránu, která zde byl postavena někdy před pět seti lety. Ale zvědavost je zvědavost. Když tu je jedna brána, mohly by zde být i další. Přirozená zvědavost a chtění vědět nakonec Haguna dohnali k tomu, že objevil ve skrytu skal další průchody, které mu po několika desítkách minut ukázaly monumentální, však dobře skrytou stavbu se zapečetěnými dveřmi. Nejspíše to byla nějaká krypta.
Když po dlouhé námaze s bratrem otevřeli dveře, neviděli nic jiného než temnotu. Z nepotřebného kusu látky a klacku povalujícího se okolo, udělali louči. Poté vešli.
Jak se nořili hlouběji a hlouběji, nabývali na opatrnosti, ale nic nepřišlo, vše bylo v klidu. Poté narazili na velké dveře, které byly zpola otevřené. Prošli jimi a ocitli se ve velkém rovném sálu. Uprostřed stál oltář, na kterém byl nejspíše postaven ničím nechráněný artefakt.
Nyní byla obezřetnost n místě. Hagun opatrně přišel k tomu artefaktu a vzal jej do ruky.
Byla to lucerna, která se záhy rozsvítila oranžovým plamenem.
Na Hagunově těle se začala tvořit jakási magická aura. Nebyla nebezpečná.
Nejspíše to byl artefakt, který měl nějakou vazbu na duši. Hagun se zkusil proměnit, ale v Káně to nebylo. Vypadal trochu jako Wosuungein. Avšak to nebylo všechno. Lucerna ho propojila s jeho bratrem a Hagun tak dostal trochu ještěrčí rysy.
Lucerna, byla mocná zbraň, která mohla zkombinovat všechny proměny do jednoho těla.
Když to viděl hagunův bratr, cosi se v něm zlomilo a zaútočil na něj. Nebyla to vůle lucerny nýbrž mocichtivost bratra, který vždy stál v pozadí, aspoň on si to myslel.

Uzmul Hagunovi lucernu a chtěl ji mít pro sebe a stát se tím nejmocnějším. To ovšem Hagun nemohl dovolit. Avšak bylo pozdě. Jeho bratr se proměnil v ještěra a převzal částečně Hagunovu přeměnu. Odhodil ho a zmizel.
Po několika dnech, kdy se Hagun vrátil do vesnice, odkud vyšli, nenašel nic jiného než trosky a mrtvoly.
Všiml si, že tmezi těly není jeho bratr. Musel to být on… avšak cosi se zalesklo v jeho čích. Přišel ke spálenému domu a ze studeného popela vytáhl onu lucernu, která nejspíše vše zapříčinila. Její plamen opět osvítil kraj.
Hagun se opět přeměnil do své podoby a s pomocí lucerny zůstal v humanoidní formě. Řekl si, že tohle už se nebude opakovat.
Aby nemohl říct, co se stalo, co je lucerna zač, vzal na sebe kletbu ticha a zmizel do lesů. Jelikož nemohl mluvit, oklopoval se ptáky, kteří mu zároveň i zpívali. Několik let, úplně odloučený pobýval v lese. Jen pár lidí ho spatřilo, ale o co viděli, už nebyl Hagun, ten známý badatel. Jeho přeměna i na je ho lidské podobě začala ulpívat. A jednoho dne se na dobro ztratil a s ním i lucerna.
Říkají, že nejspíše odešel do hrobky, kde to všechno začalo a stal se Bahkleiranem tohoto artefaktu. Nebo odešel, ukryl artefak,t a zemřel...Možná se z něj stal nemrtvý. Aspoň tak byl úplně naposled spatřen.

Nikdo neví co se s ním přesně stalo. Ale od té doby, mu nikdo neřekl jinak než Hagun, Pán ticha.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama