Mainaneská pouta

30. dubna 2016 v 16:53 | Nivaz |  Kroniky
Mainaneská pouta jsou jeden z nejsilnějších magických artefaktů vůbec. Kdybychom měli datovat jejich vznik, sáhli bychom hluboko do minulosti. Přesné datum, kdy byla skuta, vytvořena, nebo kdy se objevila, není jasné. Přesto se někteří odvažují tvrdit a tvrdí, že tohle je úplně první z artefaktů, který kdy Iscaraal poznal.
Ví se, že samotná pouta nebyla vytvořena až tak úplně z kovu, nýbrž ze Ztracených duší, kterých bylo sto dvacet tisíc. Na jejich spojení a zkutí bylo potřeba to nejčistší železo. Ovšem, jak zkout duše? To je otázka, na kterou by odpověděl pouze tvůrce oněch pout. Ale tvůrce, pokud byla vůbec tvůrcem stvořena, je neznámý, zapomenut a nejspíš i mrtev.
Povyk kvůli tomuto artefaktu má velký důvod. Mainaneská pouta dokážou spoutat téměř vše dokonce i nehmotné věci, jako jsou duše, éterická stvoření, dokonce mohou spoutat i samotnou mysl. Kdo je jimi spoután musí uposlechnout svého věznitele. Ale největším triumfem toho všeho není spoutání myšlenky. Tato pouta a ten kdo je kdysi vzal, měl v hledáčku tisíckrát větší cíl, díky kterému ohrozil rovnováhu celého světa. Protože jsou pouta stvořena ze Zatracených duší, mají právě tu moc, aby spoutaly tu, která odvádí duše na Nul-sheiren. Mainaneská pouta mají sílu, aby spoutaly samotnou Norn-nul, Smrt.
A jednou se to už podařilo…
Poté co byla Norn-nul vysvobozena faahe s ní prý uzavřela tajnou dohodu, ale o tom, co dohoda obsahovala, nikdo neví. Pouta byla nakonec přenechána organizaci, o níž se nemluví a ukryta do neznáma. Polohu artefaktu vědí pouze dva lidé na celém širém světě a jejich identita je neznámá…
A tak je tento artefakt kdesi uvězněn, aby nemohl věznit ty, kteří musí být přítomni.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama