Hra již oficiálně neexistuje

Nornthaar

3. dubna 2016 v 16:13 | Nivaz |  Kroniky
Isnorin wakoto isnorinwan
Nemrtvý les nemrtvých. Tak se tomuto lesu také přezdívá.
Jedná se o místo, kde nic, krom nemrtvých stromů a více než tisícovek Měňavců, nežije. Všechny magické bytosti, které to mají v hlavě alespoň částečně srovnané do Nornthaaru nelezou, protože vědí, co skrývají jeho první stromy za hrůzy.
Kdybyste byli natolik šílení a do Nornthaaru vlezli, uvidíte zemi pokrytou kostmi všech možných tvorů, ale hlavně lidí, kteří jsou nejčastějšími návštěvníky i oběťmi lesa. Po větvích stromů lze vidět oběšence, nabodané mrtvoly v méně či více pokročilém stádiu rozkladu, nebo olezlé kostlivce s cáry hadrů na sobě. Už jen puch, který z lesa vychází je dobrý důvod a hlavně nápověda, že by sem nikdo neměl lézt. Na neštěstí se tak neděje. Mnoho známých i neznámých hrdinů zde padlo, nebo zešílelo a poté zemřelo, nejspíš. Otázkou je, co všechny ty lidi na toto hrůzné místo přivedlo, a proč se do lesa vydali.
Podle jedné legendy se vypráví, že právě v tomto lese by měla ležet hrobka Strůjce, samotného Sigmaela Theima, člověka, který před šesti tisíci lety přivedl do Iscaraalu první lidi a ukázal jim tak mnoho nových obzorů, znalostí i zázraků tehdejšího nového světa, obývaného mýtickými tvory, ne však rasami, jako byli vlkodlaci, upíři, elfové, nebo i rasami, které vznikly později a zůstaly pouze v Iscaraalu. Avšak co skutečně všechny přivádí do lesa je legenda o nejmocnějším artefaktu Iscaraalu: Kleishiram Rainen-kalall. Takzvaná Maska vědomí je artefakt, s jehož pomocí je možné přetvářet celý světadíl, ovládat portály, sjednotit Iscaraal, nebo přimět váš hlas, aby promlouvat ke komu chcete. Můžete to zkusit i na Bahkleirany s titulem Drim, ale ti poznají strůjcův hlas a tak se vám to akorát vymstí. Ale pokud se rozhodnete jít do Nornthaaru, (respektive zjistíte čirou náhodou, co se v něm nachází) naskytne se tu menší problém. Abyste alespoň otevřeli bránu do hrobky hrobek, musíte nashromáždit devět různých artefaktů, které leží neznámo kde. Ale kdo ví, jestli je maska právě v Nornthaaru. Kolují i legendy, že byla roztříštěna a její fragmenty jsou rozeseté po celém světadílu, nebo se nalézá úplně někde jinde a v jiných hrobkách. Ale abychom nemluvili pouze o legendách.
Bylo již zmíněno, že lidé, kteří sem vešli, zešíleli. Ne, opravdu to není kvůli závanu rozkládajícího se masa, ale kvůli tomu, že samotný les šeptá. Šeptá skoro neslyšně. Když se do jeho ševelení, hlasu zaposloucháte, začne se hlasitost šepotu stupňovat. Až nebudete slyšet nic jiného, než hlas lesa, donutí vás to zešílet. Buď se zabijete sami, nebo nebudete schopni pohybu a nakonec vás zabijí Měňavci. Krom toho sem zavítali i tací, kteří si mysleli, že les přemohou tak, že zničí jeho stromy a tak je začali spalovat. Stromy sice hořely, avšak byly tak odolné, že trvalo týden, než padly. Mysleli si, že vyhráli, nad Měňavci, nad lesem. Naivní, naivní bytosti. Za více než dvanáct hodin se obnovily všechny stromy i Měňavci, a stejně jako dvanáct nejvyšších Bahkleiranů zesílili, zvýšili svou odolnost. Stejný výsledek se dostavil i při šíleném nápadu na vykácení. Nedostali se ani za prvních dvacet stromů. Zešíleli, nebo je zabili.
Co se týče Měňavců, jako jediných stálých obyvatel Norntaar. Jsou to nemrtví humanoidi, kteří zde stráví zbytek svého bytí. Kdysi to všechno bývali lidé či zatracené duše. Duše, které do Nornthaaru zavítali a zhmotnili se, nevědomky uzavřeli vazbu duše s lesem a jejich tělo tak začalo nabývat hmotné formy, tvořilo si schránku. A když tyto duše, zkažené a zatracené nabyly formu nemrtvého humanoida, zůstaly na tomto pochmurném místě do té doby, dokud je někdo nezabije. Jejich duše se pak navždy ztratí. Ovšem, pokud se ten kdo je chce zabít, nestane jejich svačinkou. Avšak samotní Měňavci nejsou moc silní, pokud se nejedná o individua. Co však ti normální nedoženou silou, doženou svým počtem, nebo léčkami. Měňavcům se hlavně říká Měňavci, protože se dokážou kamuflovat, jako mrtvoly, nebo dokážou splynout s prostředím. Také se dokážou na krátkou vzdálenost teleportovat a docela dost jich dokáže vytvářet na krátkou dobu iluze sebe sama.
Ti silnější se dokonce dokážou rozdvojit a přebrat na krátkou chvilku sílu jejich druhého já, pokud padne.
Co je ještě na Nornthaaru zajímavé a samozřejmě hodně děsivé jsou stavby z kostí. Jedná se o zdi vysoké tři metry, které jsou celé jen z kostí. Těmto stavbám se říká Zrádné, nebo také Strážné kruhy. Jsou celkem tři. Pokud vstoupíte do prvního z nich, není to výhoda. Zde jsou Měňavci mnohem silnější, nebo ve větším počtu. Dokonce tu jsou i idividua , strážní Měňavci, kterým je radno utéct.

Než se od prvního kruhu dostanete k druhému, jsou to dobré dva kilometry. Jistě, Nornthaar není žádný drobeček. A vůbec k prvnímu kruhu máte tak kolem sedmi kilometrů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama