Červen 2016

Orsiis

29. června 2016 v 18:00 | Nivaz |  Atlas
Orsiis
Orsiis je obrovská kočkovitá šelma, docela i na poměry Iscaraalu. V kohoutku má asi 135cm a jen málo kdo se této kočce postaví na odpor nebo se ubrání.
Orsiis se nachází spíše na jihu Iscaraalu, protože nemá tak hustou srst, aby přežíval kruté zimy severu, i když jih není o moc teplejší.
Tyto kočky jsou samotářské a schovávají se hluboko v lesích, kde mají svůj klid. Loví všechno slabší, co jim padne do cesty, nebo na co jsou schopni si troufnout. Pokud narazí faahe, buď se stáhnou, nebo zaútočí. Záleží na jejich rozpoložení a celkovém chování narušitele. Faahe si při setkání s touto kočkou může být jistá akorát toho, že je v obrovském průšvihu a že na 90% je mrtvá.
Pokud Orsiis zaútočí, kořist dostane pouze malou šanci na přežití. Jejich silné drápy proniknou do oběti a tesáky, které mají přes 12cm se zakousnou pevně do těla. A Orsiis v tuto chvíli už nepustí, dokud nepadne bezvládné tělo na zem. Pokud to je faahe, těla se už více nedotknou.
Orsiisové jsou mimo jiné dost odolní vůči magii, což může být v jistých situacích problém.
I když jsou tyto kočky takto útočné, není problém kolem nich v dobré projít.
Ovšem pokud se stane nehoda, počítejte s tím, že kočka vypálí rychlostí 70km v hodině.
Orsiis je hlavě agresivní, když vychovává mláďata. To je hlídají oba dva rodiče a nikdo si v tuto dobu nepřeje být na území tohoto lovce.


Shendrill

29. června 2016 v 16:24 | Nivaz |  Atlas
Shendrill
Shendrill je další jelenovitý v Iscaraalu. Na rozdíl od Sarbbů, je tato vysoká o dost více podobná klasické srně z Vnějšího světa.
Jsou to velmi plachá a ostražitá zvířata, která se stala velmi oblíbenou potravou všech dravců. Díky tomu jsou velice rychlí a obratní. Není lehké je dostihnout, obzvláště s jejich úhybnými manévry, které zmatou leckde koho.
Jejich zbarvení je dost dobře maskuje. Jsou hnědo rezaví, až s nádechem červené, s bílými odznaky. Velmi dobře slyší a mají výborný zrak.
Samci a samice se od sebe liší pouze tím parohy. Samci mají malé parůžky, kterými nic moc nezmůžou. Samice jsou stejně zbarvené ale bez parůžků. Co je však na Shendrillovi zvláštní, jsou jeho mláďata. Ta se rodí celá černá. Postupně asi okolo tří měsíců se jim na srsti začínají objevovat bílé odznaky a asi v půl roce začínají dostávat rezavě-červenou srst.

~Vzhled a název vymyslel Rhambwört~


Tanhak vlčí

28. června 2016 v 19:36 | Nivaz |  Atlas
Tanhak vlčí je psovitá šelma s rysy vlka a hyeny dohromady. Můžete na něj narazit po celém světadílu, hlavně na stepích, které obývají. Sdružují se do nevelikých smeček, zpravidla okolo čtyř až šesti jedinců. Ve smečce panuje relativně uvolněná hierarchie, krom alf, které skupinu Tanhaků vedou.
Tyto psovité šelmy loví ve většině případů drobné hlodavce, ptáky, zajíce, a pokud se naskytne příležitost, i nějakou vysokou. Ale to je spíše výjimka, neboť největší konkurencí všech stepních lovců je jiný predátor, kterému se postaví pouze málo kdo.
Tanhakové jsou poměrně teritoriální zvířata. Jejich území nebývá zrovna velké, protože se to na stepích hlodavci jen hemží.
Jsou poměrně plaší, ale pokud se dostane hrozba(člověk, jiný dravec) k jejich doupatům, rázem se z pohodových psíků stává zuřící bestie. Jsou obávaní i proto, že jim je jedno, co uloví k snědku. Pokud se to dá sníst, není důvod to nechávat ležet. Čas od času se tedy stává, že Tanhakové zabijí a sežerou neopatrného člověka.
Tyto šelmy dokáží vyvinou až 60ti kilometrovou rychlost. Nejsou moc dobrými vytrvalci, ale jsou dosti mrštní a mají pořádně silný stisk, kterým rozdrtí i kosti.
Co se týče jejich srsti a zbarvení, většinou bývají béžový s černo bílo šedivou kresbou na zádech. Mohou se však najít i šedivější zbarvení. Mají hustou srst, díky které přežijí i ve velkých mrazech, které v Iscaraalu v zimě panují.
Další a velmi výraznou výjimkou je, že mají malé rohy, které dokáží v soubojích využít. Zejména co se mezi soupeřením o samici týče. Rohy mají ale obě pohlaví.


Jelen Sarbba

25. června 2016 v 15:52 | Nivaz |  Atlas
Jelen Sarbba

Tito jelenovití tvorové patří k jednomu z nejběžnějších druhů v Iscaraalu. Nejsou moc velcí, prakticky nejmenší jelen, kterého jste kdy viděli. Mají jen 130 cm v kohoutku. Sarbbové jsou velice plachá zvířata, která při sebemenším náznaku nebezpečí prchají do bezpečí. Sdružují se do stád, která mohou čítat okolo třiceti členů, a stádu vždy velí nejsilnější samec, jako to tak většinou bývá. Má také svůj harém.
V iscaraalu je najdete kdekoliv. Jsou velmi oblíbenou kořistí všech dravců i lidí. Jsou loveni nejen pro maso, ale i kůži, neboť ta je nezvykle namodralá s pěkným pruhováním na hýždích.
Samci se od samic poznají lehce. Především mají parohy a o dost sytější modrou samice jsou spíš takové šedé a postrádají paroží a také nemají tak vysokou srst na kohoutku.
Jsou velice obratní a rychlí, zejména v lesích, kde se převážně zdržují.


Iscarian

25. června 2016 v 0:59 | Nivaz |  Atlas
Iscarian
Iscarian, jedno z nejposvátnějších zvířat Iscaraalu, někdy také nazývaný jako Adulraath. Adulraath znamená ve starém jazyce posel.
Iscarian je dravý krkavcovitý pták, kterého lze najít ve všech částech Iscaraalu. I když se vyskytuje všude, moc šancí spatřit ho nemáte, pokud se opravdu nedíváte pozorně. Jsou totiž relativně nenápadní, avšak jsou velcí, jako přerostlý krkavec.
Jsou celí černí, pouze letky, špičky ocasních per a chocholka jsou bílé. Za měsíčních nocí, nebo jakéhokoliv plošného svícení bílá barva odráží dané světlo a tak ptačí letky a všechna bílá místa září. Působí tak magickým dojmem. Ale ani to tak není úplně lež. I tento druh tvora je schopen, v jistém slova smyslu ovládat magii. Lépe řečeno pouze část telepatie, která je nicméně pro jeho duhý název zásadní. Zadíváte-li se do očí iscariana, je to jakoby se vám oči zakousli přímo do duše a listovaly vašimi myšlenkami, jako v otevřené knize. Tak to jim také můžete říct něco, co mají sdělit určité osobě a říct jim, kam mají letět. Zprávu předávají prostřednictvím toku myšlenek, které jste jim předali a také krátkými vizemi.
Jsou také velice inteligentní a občas vymýšlejí blbosti. Pokud jsou v hejnu, jako že se to moc nestává, křičí na sebe a občas si tak zakřičí i do okolí. Zakřičí je de facto správný pojem, protože to nejsou zádní pěvci. Jejich řev je opravdu pronikavý a nepříjemný.
Jsou výbornými lovci a k usmrcení kořisti používají své drápy a velký silný zobák, jímž dokáží udělat paseku na téměř jakémkoliv živém tvoru.


Atlas Iscaraalských zvířat

21. června 2016 v 16:23 | Nivaz |  Atlas

Atlas

Tento atlas se zabývá především tvory, kteří se vyskytují pouze v Iscaraalu a do Vnějšího světa se nedostali. Pokud tedy budete chtít prozkoumávat přírodu tohoto světadílu, je dobré zjistit si, co na vás může číhat za bukem jak se roti tomu například bránit.

Upozornění:
Tato zvířata jsou vymyšlena pouze pro tento svět!
Pokud budete chctít použít nějaký obrázek zvířete následujte tato pravidla. Text se NESMÍ kopírovat
  • Je přísný zákaz mazat adresu blogu a tvůrce obrázku
  • Je zakázáno obrázek vydávat za svůj či ho jakkoliv předělávat
  • Je nutné se zeptat právoplatného tvůrce a vlastníka obrázku zdali může být obrázek použit
  • Tvůrce má právo zakázat použití daného obrázku
  • Pokud byl obrázek povolen, uživatel je povinnen zaslat(zveřejnit) odkaz na místo, kde bude obrázek použit
  • Je zakázáno bez dalšího povolení šířit obrázek na jiné weby, než na ten, na který byl obrázek povolen

Iscaraalští tvorové
Sněhošlápek Bílý

21. června 2016 v 16:07 | Nivaz |  Atlas
Sněhošlápek Bílý:

Sněhošlápek je lasicovitá šelma, snadno zaměnitelná s hranostajem. Jsou prakticky stejně velcí, ale mají několik rozdílů, které je identifikují. Tak třeba hranostaj je až na špičku ocasu bílý, zato Sněhošlápek má černé lemy uší a také u konce slechů černou tečku. Krom toho má tato šelmička také delší a huňatější ocas.
Vyskytuje se převážně na severu, kde je v zimě téměř neviditelný. Jako své úkryty používá vyhloubené nory, skalní pukliny, nebo vykotlané větve, ve kterých si staví jakási hnízdečka, kde přečká nečasy.
Tato potvůrka je velice hravá a zvědavá. Jde po všem, co se vedle ní šustne a pokud se to nedá sníst, nebo to není nebezpečné, poslouží to jako hračka. Pokud táboříte někde na severu, je dost možné že pokud si budete vařit, přijde k vám bílá návštěva a bude vás pozorovat. Pokud necháte své jídlo bez dozoru, je možné, že přijdete o trochu úlovku.Na druhou stranu, pokud budete trpělivý a vyčkáte, Sněhošlápek se odváží vám zobnout z ruky.
Živí se masem a příležitostně hmyzem. Loví hlavně hlodavce a největší loveckou výzvou je zajíc, kterého je schopen v klidu uhnat.
Pokud tuto šelmičku neuvidíte, můžete ji slyšet. Vydává písklavé štěkání, kterým dává najevo, že tenhle pařez-území je jeho.
Sněhošlápci jsou dost teritoriální a hlavně samotářští jedinci. Tedy, pokud se nejedná o námluvy.
To pak spolu pár zůstává podobu výchovy mláďat. Samice mívají většinou okolo pěti mláďat, které jsou ještě zvědavější, než rodiče. Zajímavé je, že malí Sněhošlápci se rodí šedí.


Škůdce v Šedoskalí

9. června 2016 v 17:16 | Nivaz |  Akce

Škůdce v Šedoskalí

...
První miniaturní akce je tu!
...

~Někdo tu byl… a vzal mou oblíbenou šunku!~

Šedoskalí trápí škůdce a to škůdce v podání zloděje, který si řekl, že je dobrý nápad vykrást právě toto sídlo. Naneštěstí pro nás uspěl a odnesl si s sebou docela drahé věci. Tím není myšlená šunka, ale obouruční meč posázený safíry, pár pozlacených nádob, měšec s penězi a k tomu všemu vzal i Lygritha, iscaraalské plemeno koně.
Takže jedna věc je jasná. Pokud přijdeme o meč a pozlacené vázy, nic moc se nestane, ale má jednoho ze dvou našich koní a to se sakra počítá.

Naším úkolem je zjistit, jestli nebylo něco dalšího odcizeno, poté najít zloděje a rozbít mu obličej, vzít si věci a uklidit po něm, odnést věci… Nebo schovat tělo. Zkrátka, jak se to vyvine.
Krom toho, ten který krádež provedl, pozná na vlastní kůži Ragnarrog

Ti, kteří se zúčastní, dostanou odměnu. Nečekejte nic velkého, ale nějaké ty dovednostní body a trocha peněz se bude hodit.
Tato akce nebude nijak dlouhá, nanejvýš jeden večer a víc nic. Prodlužovat se nebude.


Datum si určí hráči
Tímto prosím aktivní hráče, nebo ty hráče, kteří se chtějí zapojit, aby navrhli datum konání do komentářů.

Nivaz (váš kus sýra)

Rhambwört

8. června 2016 v 15:52 | Nivaz |  Postavy


ID:Rhamb

Jméno: Rhambwört
Věk: 763 let
Rasa: Wath'rekah-ohnivý
Level: 1
Třída: Obojetný
Typ:
Dýkař
Babka bylinkářka

5. června 2016 v 16:18 | Nivaz |  Iscaraal
Babka kořenářka. Zde se dozvíte něco o tom, jak někoho otrávit a zároveň mu případně pomoci. Popřípadě z čeho je dobré udělat si čaj.


Rénie- Bylina s nezaměnitelnou vůní, která připomíná muškát s citronem. Má zklidňující účinek a posiluje metabolismus. Jako rozžvýkaná desinfikuje rány. Svými listy připomíná břečťan. Ale ten v Iscaraalu neroste, a proto si, i když jste z Vnějšího světa, můžete být zcela jisti, že to z čeho si děláte čaj, není jedovaté.

Minet- Minet je malá rostlinka, kterou lze najít na stinných a vlhkých místech. Tvoří drobounký kobereček, který se zdá nadýchaný, jako bavlna. Minet se mimo jiné dá poznat podle miniaturních bílých kvítků, které se otvírají v noci. Používá se jako koření pro spoustu jídel a také jako léčivo pro zástavu krvácení.
Kostizdrav- Kostizdrav je relativně vysoká bylina s krásně fialovými květy a velmi 'chlupatými' listy. Krom jeho květů, které tvoří roztomilé kalíšky, ho poznáte podle sladké vůně. Někteří v něm mohou cítit trochu vanilky. Kostizdrav jak už název napovídá, obsahuje látky, které prozpívají kostem. Funguje ať už přiložený na zranění, nebo v podobě odvaru.

Tovarik- Tovarik už tak vynikající bylinkou není. Jedná se o rostlinu příbuznou s rulíkem. Její listy a vzrůst rulík právě připomínají, ale plody jsou jiné. Vypadají, jako malá temně červená jablíčka. Když ochutnáte, tak plody nejsou nic moc. Mají pouze matnou nasládlou chuť. Ale jestliže je ochutnáte, zadělali jste si na problém. Tyto plody vám v břiše vyvolají veliké křeče a s tím i zvracení. Co se listů týče, používají se jako omamující látka. Listy způsobují pořádné halucinace a narušují cit (hmat), takže člověk nic necítí. Nachází se na těžko dostupných skalnatých místech, kde praží slunce.

Runinský kořen- Runinský kořen je pěkně proslulá a velmi oblíbená přísada pro míchače jedů. Samotná rostlina-Runin není nijak zvlášť nápadná a ani ne moc častá. Dokonce se její nať dá použít do polévky. Co se kořene týče, ten je velmi jedovatý. A to tak, že pokud ho člověk pozře, může počítat s necelou hodinou života. Co je špatné, první příznaky se projevují někdy kolem dvaceti minut. V prvních příznacích způsobuje motání a bolest hlavy. Poté křeče v žaludku. Nakonec napadne nervovou soustavu…

Kallen Borový-Tato rostlina je další záludnou roztodivností. Když byste měli štěstí a našli tuto rostlinu, asi budete zmateni. Vypadá, jako velmi zelená větvička borovice černé. Alespoň to vám bude připomínat. Roste v trsech především kolem borů, kterých je v Iscaraalu velmi málo. Má výrazný charakteristický zápach, který vám řekne, že jste poblíž jejího výskytu.
Kallen se používá jako surovina pro velmi silné a rychle působící jedy. První co se s vámi stane je, že se vám zamlží zrak to během půl minuty a poté jed napadne cévní soustavu, v minutě zastaví srdce a z krve vám udělá rudý rosol.

Vahika Říčka - Vahika je na rozdíl od Kallenu nebo Tovariku velmi užitečná zdravotnická rostlina. Roste buď v potocích, klidných říčkách, nebo kdekoliv u tekoucí vody. Dá se velice dobře poznat, neboť připomíná doutníky. Má však jeden rozpoznávací znak a sice červené květy.
Její výhonky se používají do jídel, ale také pomáhají zastavit jiné jedy, především ty živočišné- hadí.

Rýhoklas Prokletý-Velmi nedostupná rostlina i pro znalce alchymie. Rýhoklas je pořádná mrcha v říši rostlin. Nachází se v hlubokých a neprosluněných lesích zejména ve vykotlaných pařezech. Normálně byste si jej spletli z nějakou trávou s rýhovanými klasy, co roste kolem. Až na jedno roční období, a sice léto. V létě vyhání Rýhoklas své květy, pro které je právě tolik vyhledáván. V letních měsících totiž vyhání svoje květy, které jsou nádherné ale plné jedu. Květy vypadají, jako malý kosatec s tím rozdílem, že jsou fialovo růžové-strakaté. V kvetech se totiž skrývá jejich jed, který zabije oběť do půl minuty.
Za normálních podmínek byste si jej spletli s Molikou, která vypadá téměř stejně, až na spodek listů, kde je namodralá a nemá květy.


Molika Prohnaná- Léčivá bylina připomínající ostřici a právě zmíněný Rýhoklas. Její účinky jsou relativně prosté. Funguje jako podpora metabolismu, čajová bylina a také zastavuje silné rostlinné jedy, jako je třeba jed od Rýhoklasu. Avšak tyto rostlinky žijí až v nepříjemné blízkosti a tak když chcete někoho vyléčit, je možné, že mu znovu dáte jed. Proto se tato květina také jmenuje prohnaná, protože ten kdo není příliš zběhlý v poznání těchto svou rostlin může skočit na jejich vzhled.