Babka bylinkářka

5. června 2016 v 16:18 | Nivaz |  Iscaraal
Babka kořenářka. Zde se dozvíte něco o tom, jak někoho otrávit a zároveň mu případně pomoci. Popřípadě z čeho je dobré udělat si čaj.


Rénie- Bylina s nezaměnitelnou vůní, která připomíná muškát s citronem. Má zklidňující účinek a posiluje metabolismus. Jako rozžvýkaná desinfikuje rány. Svými listy připomíná břečťan. Ale ten v Iscaraalu neroste, a proto si, i když jste z Vnějšího světa, můžete být zcela jisti, že to z čeho si děláte čaj, není jedovaté.

Minet- Minet je malá rostlinka, kterou lze najít na stinných a vlhkých místech. Tvoří drobounký kobereček, který se zdá nadýchaný, jako bavlna. Minet se mimo jiné dá poznat podle miniaturních bílých kvítků, které se otvírají v noci. Používá se jako koření pro spoustu jídel a také jako léčivo pro zástavu krvácení.
Kostizdrav- Kostizdrav je relativně vysoká bylina s krásně fialovými květy a velmi 'chlupatými' listy. Krom jeho květů, které tvoří roztomilé kalíšky, ho poznáte podle sladké vůně. Někteří v něm mohou cítit trochu vanilky. Kostizdrav jak už název napovídá, obsahuje látky, které prozpívají kostem. Funguje ať už přiložený na zranění, nebo v podobě odvaru.

Tovarik- Tovarik už tak vynikající bylinkou není. Jedná se o rostlinu příbuznou s rulíkem. Její listy a vzrůst rulík právě připomínají, ale plody jsou jiné. Vypadají, jako malá temně červená jablíčka. Když ochutnáte, tak plody nejsou nic moc. Mají pouze matnou nasládlou chuť. Ale jestliže je ochutnáte, zadělali jste si na problém. Tyto plody vám v břiše vyvolají veliké křeče a s tím i zvracení. Co se listů týče, používají se jako omamující látka. Listy způsobují pořádné halucinace a narušují cit (hmat), takže člověk nic necítí. Nachází se na těžko dostupných skalnatých místech, kde praží slunce.

Runinský kořen- Runinský kořen je pěkně proslulá a velmi oblíbená přísada pro míchače jedů. Samotná rostlina-Runin není nijak zvlášť nápadná a ani ne moc častá. Dokonce se její nať dá použít do polévky. Co se kořene týče, ten je velmi jedovatý. A to tak, že pokud ho člověk pozře, může počítat s necelou hodinou života. Co je špatné, první příznaky se projevují někdy kolem dvaceti minut. V prvních příznacích způsobuje motání a bolest hlavy. Poté křeče v žaludku. Nakonec napadne nervovou soustavu…

Kallen Borový-Tato rostlina je další záludnou roztodivností. Když byste měli štěstí a našli tuto rostlinu, asi budete zmateni. Vypadá, jako velmi zelená větvička borovice černé. Alespoň to vám bude připomínat. Roste v trsech především kolem borů, kterých je v Iscaraalu velmi málo. Má výrazný charakteristický zápach, který vám řekne, že jste poblíž jejího výskytu.
Kallen se používá jako surovina pro velmi silné a rychle působící jedy. První co se s vámi stane je, že se vám zamlží zrak to během půl minuty a poté jed napadne cévní soustavu, v minutě zastaví srdce a z krve vám udělá rudý rosol.

Vahika Říčka - Vahika je na rozdíl od Kallenu nebo Tovariku velmi užitečná zdravotnická rostlina. Roste buď v potocích, klidných říčkách, nebo kdekoliv u tekoucí vody. Dá se velice dobře poznat, neboť připomíná doutníky. Má však jeden rozpoznávací znak a sice červené květy.
Její výhonky se používají do jídel, ale také pomáhají zastavit jiné jedy, především ty živočišné- hadí.

Rýhoklas Prokletý-Velmi nedostupná rostlina i pro znalce alchymie. Rýhoklas je pořádná mrcha v říši rostlin. Nachází se v hlubokých a neprosluněných lesích zejména ve vykotlaných pařezech. Normálně byste si jej spletli z nějakou trávou s rýhovanými klasy, co roste kolem. Až na jedno roční období, a sice léto. V létě vyhání Rýhoklas své květy, pro které je právě tolik vyhledáván. V letních měsících totiž vyhání svoje květy, které jsou nádherné ale plné jedu. Květy vypadají, jako malý kosatec s tím rozdílem, že jsou fialovo růžové-strakaté. V kvetech se totiž skrývá jejich jed, který zabije oběť do půl minuty.
Za normálních podmínek byste si jej spletli s Molikou, která vypadá téměř stejně, až na spodek listů, kde je namodralá a nemá květy.


Molika Prohnaná- Léčivá bylina připomínající ostřici a právě zmíněný Rýhoklas. Její účinky jsou relativně prosté. Funguje jako podpora metabolismu, čajová bylina a také zastavuje silné rostlinné jedy, jako je třeba jed od Rýhoklasu. Avšak tyto rostlinky žijí až v nepříjemné blízkosti a tak když chcete někoho vyléčit, je možné, že mu znovu dáte jed. Proto se tato květina také jmenuje prohnaná, protože ten kdo není příliš zběhlý v poznání těchto svou rostlin může skočit na jejich vzhled.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama