Orsiis

29. června 2016 v 18:00 | Nivaz |  Atlas
Orsiis
Orsiis je obrovská kočkovitá šelma, docela i na poměry Iscaraalu. V kohoutku má asi 135cm a jen málo kdo se této kočce postaví na odpor nebo se ubrání.
Orsiis se nachází spíše na jihu Iscaraalu, protože nemá tak hustou srst, aby přežíval kruté zimy severu, i když jih není o moc teplejší.
Tyto kočky jsou samotářské a schovávají se hluboko v lesích, kde mají svůj klid. Loví všechno slabší, co jim padne do cesty, nebo na co jsou schopni si troufnout. Pokud narazí faahe, buď se stáhnou, nebo zaútočí. Záleží na jejich rozpoložení a celkovém chování narušitele. Faahe si při setkání s touto kočkou může být jistá akorát toho, že je v obrovském průšvihu a že na 90% je mrtvá.
Pokud Orsiis zaútočí, kořist dostane pouze malou šanci na přežití. Jejich silné drápy proniknou do oběti a tesáky, které mají přes 12cm se zakousnou pevně do těla. A Orsiis v tuto chvíli už nepustí, dokud nepadne bezvládné tělo na zem. Pokud to je faahe, těla se už více nedotknou.
Orsiisové jsou mimo jiné dost odolní vůči magii, což může být v jistých situacích problém.
I když jsou tyto kočky takto útočné, není problém kolem nich v dobré projít.
Ovšem pokud se stane nehoda, počítejte s tím, že kočka vypálí rychlostí 70km v hodině.
Orsiis je hlavě agresivní, když vychovává mláďata. To je hlídají oba dva rodiče a nikdo si v tuto dobu nepřeje být na území tohoto lovce.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama