Hra již oficiálně neexistuje

Sněhošlápek Bílý

21. června 2016 v 16:07 | Nivaz |  Atlas
Sněhošlápek Bílý:

Sněhošlápek je lasicovitá šelma, snadno zaměnitelná s hranostajem. Jsou prakticky stejně velcí, ale mají několik rozdílů, které je identifikují. Tak třeba hranostaj je až na špičku ocasu bílý, zato Sněhošlápek má černé lemy uší a také u konce slechů černou tečku. Krom toho má tato šelmička také delší a huňatější ocas.
Vyskytuje se převážně na severu, kde je v zimě téměř neviditelný. Jako své úkryty používá vyhloubené nory, skalní pukliny, nebo vykotlané větve, ve kterých si staví jakási hnízdečka, kde přečká nečasy.
Tato potvůrka je velice hravá a zvědavá. Jde po všem, co se vedle ní šustne a pokud se to nedá sníst, nebo to není nebezpečné, poslouží to jako hračka. Pokud táboříte někde na severu, je dost možné že pokud si budete vařit, přijde k vám bílá návštěva a bude vás pozorovat. Pokud necháte své jídlo bez dozoru, je možné, že přijdete o trochu úlovku.Na druhou stranu, pokud budete trpělivý a vyčkáte, Sněhošlápek se odváží vám zobnout z ruky.
Živí se masem a příležitostně hmyzem. Loví hlavně hlodavce a největší loveckou výzvou je zajíc, kterého je schopen v klidu uhnat.
Pokud tuto šelmičku neuvidíte, můžete ji slyšet. Vydává písklavé štěkání, kterým dává najevo, že tenhle pařez-území je jeho.
Sněhošlápci jsou dost teritoriální a hlavně samotářští jedinci. Tedy, pokud se nejedná o námluvy.
To pak spolu pár zůstává podobu výchovy mláďat. Samice mívají většinou okolo pěti mláďat, které jsou ještě zvědavější, než rodiče. Zajímavé je, že malí Sněhošlápci se rodí šedí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama