Tanhak vlčí

28. června 2016 v 19:36 | Nivaz |  Atlas
Tanhak vlčí je psovitá šelma s rysy vlka a hyeny dohromady. Můžete na něj narazit po celém světadílu, hlavně na stepích, které obývají. Sdružují se do nevelikých smeček, zpravidla okolo čtyř až šesti jedinců. Ve smečce panuje relativně uvolněná hierarchie, krom alf, které skupinu Tanhaků vedou.
Tyto psovité šelmy loví ve většině případů drobné hlodavce, ptáky, zajíce, a pokud se naskytne příležitost, i nějakou vysokou. Ale to je spíše výjimka, neboť největší konkurencí všech stepních lovců je jiný predátor, kterému se postaví pouze málo kdo.
Tanhakové jsou poměrně teritoriální zvířata. Jejich území nebývá zrovna velké, protože se to na stepích hlodavci jen hemží.
Jsou poměrně plaší, ale pokud se dostane hrozba(člověk, jiný dravec) k jejich doupatům, rázem se z pohodových psíků stává zuřící bestie. Jsou obávaní i proto, že jim je jedno, co uloví k snědku. Pokud se to dá sníst, není důvod to nechávat ležet. Čas od času se tedy stává, že Tanhakové zabijí a sežerou neopatrného člověka.
Tyto šelmy dokáží vyvinou až 60ti kilometrovou rychlost. Nejsou moc dobrými vytrvalci, ale jsou dosti mrštní a mají pořádně silný stisk, kterým rozdrtí i kosti.
Co se týče jejich srsti a zbarvení, většinou bývají béžový s černo bílo šedivou kresbou na zádech. Mohou se však najít i šedivější zbarvení. Mají hustou srst, díky které přežijí i ve velkých mrazech, které v Iscaraalu v zimě panují.
Další a velmi výraznou výjimkou je, že mají malé rohy, které dokáží v soubojích využít. Zejména co se mezi soupeřením o samici týče. Rohy mají ale obě pohlaví.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama