Hra již oficiálně neexistuje

Alchymistův koutek

9. srpna 2016 v 19:33 | Nivaz |  Iscaraal
Alchymistův koutek
Zde naleznete seznam alchymistických přísad, které jsou potřeba pro přípravu nejrůznějších druhů lektvarů, jedů a dalších podobných záležitostí.


"Co vy víte, moje příšerky… třeba se vám povede namíchat projímadlo!"

Tak či tak, některé přísady spolu reagují, jiné se vám akorát 'vysmějí.' Naleznete tu také pár receptů na užitečné lektvary. Zkrátka, to je alchymistův koutek.

(postupem času se budou přidávat další přísady i lektvary)
  • Seznam přísad a jejich vlastnosti

Upíří tesáky: Než tuto dost vzácnou ingredienci můžete použít, musíte ji rozdrtit, což není nejlehčí. Tesáky, tedy spíše prach z nich funguje jako ředidlo krve a dokonce se povídá, že jsou jako afrodiziakum. Jako rohy nosorožce. Avšak hrabejte se naštvanému upírovi v tlamě…Zuby se používají na krvácivé jedy a jedy obecně či na léčbu trombózy-houstnutí krve.

Chitin Morgholla: Hmyzí lid také občas svléká svou starou pokožku. Právě když ji svlékne, je jejich chitin používán v lektvarech pro zahušťování kostí, nebo také jako příměs do lektvaru, který vyvolává záchvat kašle.

Vlkodlačí krev: Krev vlkodlaků se používá především pro zrychlení a usnadnění přeměn pro ty, kteří jsou v tomto oboru nováčci, či s tím mají problémy. Podle legendy, když se ale dotknete vlkodlačí krve, se stanete jedním z nich. Což je jen legenda.

Vlkodlačí moč: Vlkodlačí moč je další, velmi užitečnou, byť velice otře páchnoucí a nepříjemnou přísadou. Používá se v lektvarech zejména pro zamaskování prvého pachu, či k vyvolání opravdu velkých žaludečních potíží. V určité kombinaci také zpomaluje jakoukoliv proměnu.

Pokožka J'sheegan: Tato ingredience je relativně žádná a nedostupná. Kůže J'sheegan totiž pomáhá s obnovu energie a rychlému hojení ran, zejména při soubojích.

Wyverní šupiny: Šupiny tohoto plaza slouží jako protilátka vůči živočišným jedům. Po tepelném zpracování ve vroucí slané vodě změknou a je možné přiložit je na uštknutí. Ve strouhané formě se z nich dělá vývar, který se vypije, nebo vpraví do krve.

Jed Wyverny: Je naprosto jasné, k čemu se tato látka používá. Avšak účinek jedu se dá ještě zesílit, pokud bude jed povařen s upířími tesáky. Samotný jed wyverny způsobuje halucinace a útočí na nervovou soustavu.

Marýnské houbičky: Asi všem došlo, jaký účinek mají tyto houbičky. Halucinace a to které jen tak nezažijete. Marýnské houbičky naleznete ve vodnatých močálech a bahniskách. Mají velmi výraznou fialovou barvu. Dají se použít jako sušené, drcené či jako odvar.

Jelení lůj: Jelení lůj se v Iscaraalu používá pro hořlavé směsi, které velmi nepěkně dokážou protivníka popálit. Tato látka se mimo jiné využívá i pro směsi určené ke zvýšení odolnosti a výdrže.

Gatakhuúlí ručičky: Když už se někomu povede urvat Gatakhuúlovi jeho ručku, není zrovna dobrý nápad nechávat ji ležet. Je to velice vzácná přísada. Vyrábí se z ní ještě s pár přísadami jakási kašička, která jednak účinkuje jako silná obrana proti magii a také se vám velmi zpevní pokožka, takže ani fyzická zranění vám tolik neublíží.

Morghollská pavučina: Ti Morghollové, kteří jsou napůl pavouky, mohou svou pavučinu třeba prodávat. Jejich pavučina je velice pevná, ale získává se z ní onen lepkavý sekret, který se používá v jedech. Lepkavost sekretu je totiž ohromující a může vám i v těle vytvořit nepropustnou blánu, či slepit nějaké důležité cesty, nebo orgány. Samotné vlákno se používá jako velmi drahá hořlavina.

Winerský kořen: Winerský kořen je velmi jedovatá rostlina, která v těle způsobuje houstnutí krve a navíc má lehce paralyzující účinek, takže způsobuje mírné dušení a ochabnutí svalů. Winherský kořen roste na suchých místech, kterých v Iscaraalu není mnoho. Dá se podat na jakýkoliv způsob a funguje.

Vařená Orsiisí krev: Jak je jistě známo, Orsiis je odolný vůči magii. Je to právě díky jeho krvi, která má tuto zajímavou vlastnost. Avšak kterou mohou využívat jen tato zvířata. Nicméně pokud krev povaříte, získáte rudou viskózní hmotu, která již poskytuje odolnost vůči magii pro toho, kdo ji vypije.

Přízračná krev: Tato přísada je spíše legendou, ale traduje se, že díky této legendární krvi jste schopni být na několik hodin neviditelný, či dokonce se správnou kombinací přísad odloučit svou duši částečně od těla a nezemřít.

Popel z kančích klektáků: Pokud spálíte kančí klektáky, dostane jejich popel (překvapivě), avšak s velmi zajímavými účinky. Přísada propůjčuje zvětšenou sílu a výdrž, avšak vedlejší účinek je oslabení vůči magii a také vyvolávají mírné příznaky závislosti, pokud jsou dlouho používány.

Medová šiška: Ano, toto je opravdu šiška, která produkuje med. Nebo aspoň to tak vypadá a chutná sladce. Ovšem problém je, že med je silně návykový, ale také se společně s olejem používá pro konzervování. Upozornění pro ty co chtějí konzervovat. Není vhodné pro potraviny. Medová šiška vypadá jako přízemní borovice s obří šiškou uprostřed, najdete jí schovanou po celém Iscaraalu.

Jed Iriwah: Jed tohoto plaza je velmi zvláštní svými účinky. Způsobuje těžkou únavu a však nespavost. Používá se hlavně v jedech, které mají znemožnit jakýkoliv odpor…

Kůže ploutevničky: Kůže ploutevničky se používá jako paralyzující přísada do jedů. Záleží na síle, ale pokud z ní odvar velmi silný, způsobuje spavost a má projímací účinky. Avšak usmaží-li se kůže a vymačká se z ní olej, účinek se trochu změní. Olej způsobuje boláky, nebo i svědící vyrážku.

Pírka Sabria: Pírka tohoto ptáka se využívají hlavně pro získávání nesmáčivého mazu, který také zabraňuje vodním mágům ve vytváření jakýkoliv kouzel.

Játra Mefira: Tyto orgány v sobě skrývají hodně toxických látek, které vyvolávají zvracení a pocit horkosti. Není divu, že s Narikou(iscaraalská Chilli paprička)tvoří velmi účinný toxický plyn, který vyvolává kašlání, zvracení, pocit dušení a pocit spálené kůže.

Narika: Narika, nebo také Chilli Iscaraalu je vysoce pálivý plod, který vám čas od času způsobí pocit dušení a hlavně má projímací účinky. Takže s jídlem opatrně, nebo vás to bude pálit dvakrát. Avšak pokud papričku dost dobře tepelně upravíte, v horkém jelením loji smíchaném s vodou, paprička ztratí pálivost a chuť, ale účinky zůstanou.

Semínko Tiru: Semínko Tiru je semínko houby, které vyvolává velmi silné a břišní problémy a bolesti. Ovšem po správné úpravě působí jako hojidlo všemožných ran. Vyrábí se z něj taková oranžovovo hnědá hutná mast.

Akamtký kořen: Akamtský kořen najdete na studených tmavých místech. Má namodralou barvu. Jeho účinky jsou trochu více nebezpečné. Zvyšuje krevní tlak- zrychluje dýchání a tep srdce. Může způsobit i vnitřní krvácení. Musí se podávat nastrouhaný, aby z něj vytekla šťáva, nebo ho můžete chroupat, jako mrkev, což není doporučováno

Meduňka: Klasická meduňka tak ji všichni známe Nezaměnitelná vůně a zklidňující účinky. Avšak v Iscaraalu používaná pro posílení magie a také slouží k odbourání jedů

Zavik: Zavik je velmi ojedinělý druh mechu, který roste pouze v horách na severu. Jako jedna z mála téměř nepodstatných rostlin má schopnost blokovat magii a zhmotnit nehmotné.


  • Recepty na lektvary

Jed tuhnutí krve: Wirnský kořen, Sekret Morgollské pavučiny, Kallen Borový: Musí se spolu povařit asi třicet minut v rostlinném oleji a pak uležet a uchovat v chladu, poté do vychlazeného roztoku přidejte čaj z Kallenu

Jed žaludečních potíží: Vlkodlačí moč, Játra Mefira: Smíchejte syrové a nechte týden odležet- trochu zetlít.

Jed kašle: Chitin morgholla, Narika: Vymačkejte šťávu z Nariky, rozdrťte chitin a nechte dvě hodiny vařit. Poté nechte pomalu vychladnout a uchovávejte v chladu.

Krvácivý jed: Upíří špičáky, Akamtský kořen: Nadrcené upíří špičáky přidejte k nastrouhanému kořeni a chvilku je spolu nechte vylouhovat. Po vylouhování je spařte vroucí vodou. Onu vodu, která již nasála účinky obou přísad, uchovejte. Máte krvácivý jed.

Paralyzující jed: Jed wyverny, Wirnský kořen, jed Iriwah: smíchejte jed Iriwat a Wyverny, povařte, poté přidejte Wirnský kořen, vařte zprudka hodinu, přeceďte a uchovávejte mimo světlo.


Jed žaludečních křečí: Semínko Tiru, Vlkodlačí moč, Olej z kůže ploutevničky: V oleji ploutevničky poduste semínka Tiru, poté přilijte čerstvou vlkodlačí moč a vařte třicet minut.


Zhoubný plynový jed: Narika, Játra Mefira, Chitin morgholla, Kůže ploutevničky: Chititn morgholla a Nariku pokud možno nastrouhejte a podrťte na úplnou kašičku a nechte smažit. Poté co Narika pustí šťávu, přidejte nasekanou kůži ploutevničky, která zároveň pustí i olej. Poté zchlaďte. Do chladné směsi přidejte odvar z jater mefira, poté začnete vařit a jímat tyto páry do pro vás bezpečných nádob.

Jed vyčerpání: Jed Iriwah, kůže ploutevničky: Nechte vylouhovat asi dva dny kůži ploutevničky v jedu Iriwah, poté nechte zmrazit a následně rozehřejte pomocí teplé horké vody. Nesmí však s horkou vodou přijít přímo do kontaktu.

Lektvar přeludů: Marýnské houbičky, Jed wyverny, Kleshská pálenka: Marýnské houbičky povařte ve vodě, udělejte silný odvar. Přidejte jed Wyverny, který byl smíchán s pálenkou, povařte s houbičkami asi jeden a půl hodiny, poté slejte.
Lektvar rychlých přeměn: Vlkodlačí krev, Jelení lůj: Jelení lůj rozpusťte a nechte chvilku povařit. Poté postupně přilévejte nesraženou vlkodlačí krev. Zamíchejte a dejte chladit.

Lektvar magické imunity: Gatakhuúlí ručička, Vařená Orsiisí krev, Jelení lůj: Smíchejte již uvařenou Orsiisí krev s jelením lojem. Lůj v krvi rozpusťte a vařte tak dlouho, dokud roztok nezhoustne. Poté přidejte na jemno nadrcené ručky Gatakhuúla. Vařte třicet minut, dokud se z hustého roztoku nestane vazká hmota.

Lektvar hojení: Pokožka J'sheegan, Semínko Tiru, Včelí med, jakákoliv pálenka, Rénie: Usušte pokožku J'sheegan pokud možno rozdrťte ji. Po rozdrcení ji nechte nakládat v jakémkoliv alkoholu nad 40%. Dále použijte celé semínko Tiru, které povařte ve vodě s medem. Semínko po změknutí nastrouhejte a dále povařte. Nakonec přidejte pokožku J'sheegan a dolejte výluh z pokožky a přidejte nasekanou Rénii. Nechte odstát.

Lektvar odbourání jedů: Šupiny wyverny, Molika Prohnaná, Vahika Říčka: Již předem upravené šupiny wyverny vezměte a hoďte do vařící vody. Poté přidejte nakrájenou a podrcenou Moliku a zprudka vařte. Naposledy použijte výhonky Vahiky, které rozmělněte na kaši.


Projímadlo: Narika, kůže ploutevničky, pepř: Recept je prostý a bude to pravděpodobně pálit dvakrát, pokud předem připravíte jídlo s Narikou. Nadrcenou Nariku zbavte pálivosti ve vroucí vodě s jelením lojem. Poté přidejte kůži ploutevničky, kterou řádně povařte. Nakonec ještě velmi pečlivě opepřete, poté projímadlo přeceďte. Podávejte v jakémkoliv jídle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama