Hra již oficiálně neexistuje

Hrobky Iscaraalu

25. srpna 2016 v 16:43 | Nivaz |  Iscaraal
Hrobky Iscaraalu

Hrobek je v Iscaraalu nepřeberné množství. Ať už těch významných obřích rozměrů, nebo i ty malinké rodinné, zajímavé a nebezpečné. Zkrátka, každý si tu přijde na své, ale jako samoobsluhu snů to neberte.
Tehdejší, ale i dnešní Iscové mají hrobky ve velké úctě. Obzvláště ty, které jsou obestřeny nějakou legendou, nebo se dokonce i ví, co je v těch hrobkách leží. Za takových to okolností se tam vydávají pouze opravdoví dobrodruzi, blázni a vykradači hrobů. Avšak narušení některých hrobek se přísně trestá, pokud vás ovšem nezabijí případní nemrtví nebo Bahkleirani.
Ano, Bahkleirani nejsou to jediné, co můžete v hrobkách potkat. Krom kolonií netopýrů a jiných živočichů se občas stane, že nějaké zbloudilá, nikoliv zatracená duše vleze do nějakého těla a pak se vám po dlaždičkách protloukají ozbrojení nemrtvý a případně Lichové, na které je dobré dávat velký pozor. Sice je můžete uslyšet. Cinkání zbroje, mečů a také ťapání na jejich seschlých nohou vydává po vás varovné zvuky.
Až potkáte nemrtvé v hrobce, nezděste se. Jsou to úplně nejnižší z bahkleiranů, avšak také dokáží zabít. Co například nedoženou svoji silou, nahradí většinou svým počtem.

Nebezpečí v hrobkách však ještě nekončí. Staří a i ti mladší Iscové byli vypočítavý a tak věděli, že i kdyby někdo do hrobek vlezl a prošel například mezi nemrtvými, neměl by se dostat k hledanému cíli. Proto do valného počtu hrobek přichystali pasti, jakožto překvapení pro ty, kteří obešli nemrtvé.
A že jsou různorodé.
Od jámy s ostny po sofistikované mechanismy, jako například samostříly, drtící zdi, anebo klasické čepele v závěsu. Prostě vysoká škála a hlavně nevítaná zábava pro toho kdo se k nim dostal a chce přes ně jít.
Některé hrobky jsou stavěné do velmi rozsáhlých komplexů, ale ne tak velkých, jako jsou Saahrakharské katakomby.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rhamb Rhamb | 26. srpna 2016 v 20:25 | Reagovat

Moc hezky napsané :D
Snad by se jen hodil i takový stručný popis toho, co se tak dá v nějaké hrobce najít. Víš že kdybych chtěl v příběhu někam vyrazit (do nějaké malé, zapadlé a bezvýznamné, tak abych měl představu, zda si domů odnesu alespoň pár šperků, nebo kosti pro Shienu :D
A btw.. už vím, kam budu chodit trénovat :D Do Hrobek! Ty pasti a nemrtvý, to je rozená všestraná překážková dráha :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama