Hra již oficiálně neexistuje

Uspořádání světa a moci

28. srpna 2016 v 16:58 | Nivaz |  Iscaraal
Jak je známo většina územních celků má nějaké uspořádání, či státní zřízení, které je nezbytně nutné pro chod dané oblasti a Iscaraal není žádnou výjimkou.


Nivaz: Ne, admin nehodlá krákat zdlouhavě o politice a kdo je manažer koho, kdo s kým drží mír a kdo se handrkuje o dva koše jablek. A vůbec, myslíte si, že Iscové znají pojem manažer? Ne, já taky ne, a proto jsem ho použila! Jenom si tady ujasníte pár věcí a to jestli je použijete, máte ve svých ručičkách. Hau… Kus sýra domluvil.

Iscaraal je rozdělený na části, kterým se říká Lony (j.č. Lon) Každý takový územní celek se dá porovnat s kantonem(Kanton-část (kraj) v zemi, ve které platí úplně jiné zákony než v jiném kantonu). Každý Lon má své vlastní hlavní město, ve kterém také sídlí hlava celého území. (To, velké červené) Pro nás, obyvatele Šedoskalí je hlavním městem Gaalla-thain.
Pod každé město spadá několik menších měst a pár desítek vesnic o které se musí město starat. Což j logické…Každému Lonu vládne vládce, kterému se opravdu originálně říká Lonor. Ten má pod patronací armádu tohoto celku, všechny vesnice, sídla, trhy, zkrátka vše a v Lonu je většinou ten nejbohatší a neuznávanější. Veškeré stavby mu odvádějí daně. I když podle kraje, každý má právo a povinnosti jiné. Některé celky musí odvádět Dalzu, což je něco jako desátka.
Nivaz: Vzpomínáte na to, jak jsem říkala, že to nebude dlouhé plkání o politice. Muhaháá… Lhala jsem.

Mezi Lony vždy panují jisté neshody, nebo dokonce i nějaké války, když se nepohodnou. Nyní je však asi pět let klid, což se dá považovat za nový rekord v novodobých dějinách Iscaraalu. Na druhou stranu je smutné, že jediný, kdo kdy opravdu sjednotil Iscaraal a stal se jeho prvním i posledním panovníkem, byl Strůjce… Což už je nějaké to tisíciletí…konkrétně šest.

Ovšem je zde výjimka, mezi Lonory a Lony, asice oblast kolem Hlavního města Astalaktu a Northaaru a horou Nemm. To je vlastně územní celek, který je nad všemi Lony, ale nerozkazuje jim. Jednak protože územní celek nemůže rozkazovat a zadruhé, že je to vlastně půda, zasvěcená Strůjci a tu se nikdo z Iscaraalu neodváží 'znesvětit'
To však neznamená, že Astalakt není osídlen, právě naopak.

Astalakt, jakož to největší a hlavní město světadílu je i nejlidnatější. Žije v něm na 300 000 faahe.
Ve městě najde všechno, a když všechno tak opravdu, trhy, černý trh, velkou knihovnu, ale hlavní archiv a knihonu najdete v Galla-thainu, spoustu hospod, několik nevěstinců, hřbitovy a jiné legální či nelegální věci. Dá se zde také najít opravdu velký trh s Lygrtihy, a někteří stojí opravdu celé jmění.
Samotný Astalakt je nejstarší město celého Iscaraalu. Jsou pod ním staré kanalizační stoky a rozsáhlé katakomby. Povídá se o nich, že je tam pohřeb první strážce Sigmaela Theima, aby hlídal toto město a legendární trůnní sál se třinácti trůny. Nejvyšší trůn je Strůjcův, ostatní trůny jsou všech jeho dvanácti Drimů. A pak také v katakombách je vystavěný i sál, zasvěcený smrti. Trůn je vystavěný z různých kostí a dominantu tvoří lebka Wyverny.

Nyní odbočíme od hlavního města a vydáme se opět do kraje.
V Iscaraalu je možné živit se téměř jakoukoliv prací. Ať už jste košíkářem nebo kapitán armády jednoho z Lonnů nebo i nájemným vrahem…který je ostatně skoro legální. A ano skoro. Vlastně je zde tak trochu neoficiální vládce Iscaraalu, který má pod palce všechny Lonory a tak trochu na ně i dohlíží. Tím vládcem je již naše proslulá Velká bábovička.

~pro plnou velikost klikněte~

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rhamb Rhamb | 30. srpna 2016 v 21:12 | Reagovat

Teď asi dostanu nějakou pořádnou pánví po hlavě, ale risknu to.. CO TO SAKRA JE? :D:D
Četl jsem to dvakrát a i tak mám pocit, že je to na můj mozek trochu moc. Tedy.. asi pomalu začínám chápat, o čem se tam píše, ale zřejmě si dám zítra čtecí repete a zkusím to znovu :D

2 iscaraal-rpg iscaraal-rpg | 30. srpna 2016 v 21:17 | Reagovat

No, řeknu to asi takhle, politické kecy o Iscaraalu, jak se říká těm hem 'krajům' atd.. chceš to rychle převyprávět? :D

3 Rhamb Rhamb | 30. srpna 2016 v 21:21 | Reagovat

[2]: Asi to chápu, ale pro ujištění:
- Ty územní celky, neboli kraje jsou tedy Lony
- Spravuje je starosta, alias Lonor
- Ten má pod palcem vše v tom kraji -> trh, armádu i obyvatele toho kraje
- Astalakt nikomu v podstatě nepatří, protože je zasvěcen strůjci a žije tam nejvíc Faahe
- Neoficiální vládce je Velká bábovička

Je to tak? :D

4 iscaraal-rpg iscaraal-rpg | 30. srpna 2016 v 21:27 | Reagovat

Chápeš to opravdu skvěle, jsem na tebe hrdá :D Jenom možná Lonor není až takový starosta jako Hrabě von Hrábě, ale myslím, že pro tohle to nemá vliv :D * Významně ho poplácá po rameni*

5 Rhamb Rhamb | 30. srpna 2016 v 21:33 | Reagovat

Yeah, jsem na dobré cestě stát se kingem! :D Ok, nebudeme si dělat iluze :D Ale děkuji :D

6 iscaraal-rpg iscaraal-rpg | 30. srpna 2016 v 21:36 | Reagovat

No, prosím tě, ty jsi král už jen z principu :D No, možná budeš králem bylinek, nebo král Klacek I. řečený květináč Petúnií

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama