Xanlog

26. srpna 2016 v 23:05 | Nivaz |  Kroniky
Xanlog
Říká se, že když bude Iscaraal v nebezpečí, dokonce i sama smrt se postaví na jeho stranu se svým hrůzostrašným poskokem, který se postaví společně do čela k nejvyšším kapitánům Čtvrté jízdní. A kdo že je onen hrůzostrašný poskok?


Existují dvě bytosti, Xan a Noguun, které mají společné vědomí, cítění, dokonce v jeden čas i společné tělo. Jsou to dva nemrtví obrovští koně uznávající pouze Norn-nul a poté každý jednu pověstnou Ruku smrti. Však říká se, že jediný, kdo měl tu moc a sílu dokázat kreatuře svou nadřazenost, byl Strůjce. Od té doby nikdo nikdy Xana a Noguuna nezkrotil, a pokud je probudil, zaplatil za to životem. Taktéž existují báchorky, že zabití jsou trofejemi těchto tvorů.
Každý kdo chce jednu z těchto kreatur zhmotnit, musí jít k Oltářům hněvu a poklonit se koňské lebce posazené vysoko v monumentu a předložit jí cennou oběť v podobě zlata, krve a masa, duše, či mocného artefaktu. Jedině tehdy se kreatura zhmotní, avšak to je hra o život…
Nikdo tedy přesně neví, jak tito koně vypadají. Nicméně, jsou-li nemrtví, jsou zobrazováni jako koňské kostry lehce potažené prohnilou kůží a ochablými rozkládajícími se svaly, s kouřovou, nebo snad i bouřnou hřívou. Na jejich lebce je vždy znak, který je obrácený tomu druhému.
Ovšem tělo jednoho koně, vlastně samotná lebka, představuje pouze polovinu bytosti, jejíž doménou je hněv a předzvěst války samotné.
Jsou-li lebky vyjmuty z Oltářů hněvu a na znaky na čele položí ruku pověstná Pravá a Levá ruka smrti, lebky dostanou své hrozivé tělo, a těm kterým za něj vděčí, dovolí nasednout na jejich hřbet a ovládat je.
Avšak samotný poskok je jen jeden. Pokud přijde Norn-nul, Xan a Noguun přejdou na svou stranu, Xan na pravou, Noguun na levou a až se tak stane, jejich děla srostou a nohy, které měli u sebe, se ztratí, záď plece i nohy zesílí a na celém těle se objeví trnový postroj pro zápřah. A co se stane s hlavami?
Nyní před všemi stojí Xanlog, dvouhlavý válečný kůň smrti, jehož doménou je hněv a válka, jeho dary jsou nesmrtelnost, nebojácnost a věčná výdrž a nezkrotnost.
Se svou paní a s povozem zdobeným lidskými ostatky rozpoutají zkázu a chytí skoro každou duši a odvedou ji na Nul-sheiren.
A pokud skončí čas války, Xanloga se stane Xan a Noguun a z těchto dvou těl opět zůstanou dvě lebky posazené v Oltářích hněvu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama