hra je na neurčito ve stádiu spánku
registrace nejsou přijímány

Říjen 2016

Zvyky, symboly a slavnosti 1/2

28. října 2016 v 13:02 | Nivaz |  Iscaraal

Zvyky a symboly Iscaraalu.

Místní obyvatelé mají své zvyky, svátky a rituály, které jsou jejich neoddělitelnou součástí. Celou řadu z nich dost přísně dodržují a slaví. Tak se podívejme na některé z nich.
Symboly

Tutoriál

11. října 2016 v 21:46 | Nivaz |  Informace

Tutoriál pro nové členy (Respektive z pohledu vás jakožto hráče. Něco ohledně profilu... vytvořil Rhamb)

Nové herní fórum

11. října 2016 v 21:45 | Nivaz |  Informace

Nové herní fórum


Vzhledem k tomu, že blueforum ukončilo svou aktivitu, rozhodla jsem se najít nové herní fórum. Důvod je ten, že bychom se jednoho dne mohli probudit a chat i příběh by byly nenávratně fuč. A hrát v komentářích nebo přes FB po mně rozhodně nechtějte. Navíc i komunikace by byla složitější a hledat alternativu v presu by se mi opravdu nechtělo.
S velkou pomocí Rhamba se mi tedy podařilo najít vhodné fórum, a sice forumczech.com. Je to velká změna oproti geniálně jednoduchému systému bluefora, ale přesto se na toto fórum dá zvyknout. Největší nevýhodou je, že i když to je "forumczech" je zpola v angličtině a čeština na tom také není úplně nejlépe. Ale lepší, než celé fórum v AJ.
Nejdřív jsem z toho byla celá jelen a jestli i vy budete, také si z toho nic nedělejte.

Budete mít adaptační týden, abyste si zvykli na to, co fórum nabízí. Ale abych vás navnadila, řeknu vám, co zatím fórum obsahuje. Respektive tohle berte jako menší rozbor pro vás, hráče.


Legenda o duši bez těla

8. října 2016 v 14:43 | Nivaz |  Kroniky
Legenda o duši bez těla


Říká se, že existují lidé, nebo dokonce rasa, která dokáže svou tělesnou schránku opustit a vydat se tak na výlet do jiných těl a ovládat je. Nikdo neví, zdali jde o pravdu či ne, ale staré svitky hovoří o těchto bytostech s velkou úctou a obavami.
Bytosti, tedy spíš jejich vědomí a duše se dokázali odpoutat od těla, ve kterém se narodili a mohli vniknout do cizích schránek, porazit slabší duše a uzamknout je někde v nitru těla hostitele. Pak byli schopni ovládat jejich těla a dělat si s nimi, co se jim zlíbí. Když chtěli, svou oběť zabili. Jenže, proč zabíjet toho, v kom je vaše duše?
Jednoduché. Hostitelova smrt nic cizí duši neudělala. Pak se cizí duše vrátili do svého těla, nebo přicestovali do jiného. Někdo říká, že přes celý světadíl, někdo, že jen na pár desítek metrů a někdo zas, že jen do bytostí, které jsou hned vedle. Jinak že se duše vrátí ke svému právoplatnému tělu, pokud to tak může být řečeno. Bytosti se probrali opět ve svém těle, ale ne bez úhony. Když se jejich duše vrátí, mají pocit, že se dusí, umírají.
Jak zabít tuto faahe, když je nezranitelná v hostitelském těle? Také to jde.
Říká se, že když najdete tělo tohoto návštěvníka jiných těl, je v podobném stavu jako hibernující zvířata. Takže jsou vlastně bezmocní a zranitelní. Tělo probodnete a tak se zbavíte této faahe.
Podle legend však byli tyto bytosti prozíravé a svá těla schovávali a nechávali hlídat těm, kterým nejvíce věřili. Zabít je nebylo snadné.
Dnes už však nikdo neví, jestli tahle rasa existovala, nebo ne. Jednou z dalších legend je, že někteří dokázali prý vycítit portály. Což je nejspíše nemožné.
Tak či tak, tento obávaný mýtus dostal název Přízrak, v Iscaraalštině Snortix nirzanis, což doslova znamená Stín duše.

Xeirot

5. října 2016 v 20:35 | Nivaz |  Rasy
Xeirot[Chejrót]


Xeiroti jsou rasa podobná démonům. Mohou spíš připomínat, protože jsou celí ostnatí, v mnohých případech mají rohy a někdy mohou mít i ocas. Jenže na rozdíl o démonů, jako takových nemají příliš velké nadání pro magii.
Xeiroti mají velmi jednoduchou přeměnu. Spíše se to ani za přeměnu považovat nedá. Při jakémkoliv emočním vypětí, nebo pokud chtějí, se přemění a ukážou své ostny světu. Popřípadě jim naroste již zmíněný ocas. Na první pohled se tato rasa nedá skoro odlišit od člověka. Mívají možná špičatější uši.
Lidé této rasy jsou obdařeni talentem pro jakékoliv zbraně. Spoustu Xeirotů používá jako zbraň právě své ostny. Někdy je dokážou i vystřelit a v místech kde tyto zbraně matky přírody vyrůstají je kůže velice odolná. Tyto faahe jsou vysoce dost odolné vůči ohni a fyzickému zranění. Podbřišek není tak chráněný, ale kůže na něm je také dosti nepoddajná.
Mezi nezanedbatelné vlastnosti této rasy patří schopnost neviditelnosti. Nepředstavujete si to tak, že "puf" a faahe je pryč.
Vždy zůstane v místě, kde je postava zvláštní lom světla, čili silueta. Pokud se faahe nehýbe, jedině tehdy může splynout s prostředím tak, že si jí druhý skoro nevšimne. V šeru nemají konkurenci. Ovšem i neviditelnost na některé mocnější faahe nemusí moc platit. Ale většinou platí.
Xeiroti vynikají hlavně se svou obratností a sílou. Co se týče fyzické výdrže v podobě běhu a pohybu nejsou na tom zrovna moc dobře, ale nerozsypou se po pár desítkách metrů. Vše se dá trénovat.
Bytosti sice nemají předpoklady pro magii, ale za velkého úsilí se ji mohou také naučit.

Volavka žlutoslzá

4. října 2016 v 14:56 | Nivaz |  Atlas
Volavka žlutoslzá


Volavka žlutoslzá obývá celý Iscaraal krom těch nejsevernějších oblastí. Najdete ji u mělkých tůní, jezer a řek, kde má své loviště a hnízda. Prakticky celý den, pokud se nestará o mláďata, tráví ve vodě, a buď pozoruje svojí kořist, nebo jen pozoruje okolí.
Rozmnožuje se jednou do roka a klade dvě vejce. O mláďata se stará pouze samice. Když je období mláďat, loví dvakrát víc. Někdy to přežene tak, že skoro nemůže létat. To je pak trochu problém, protože nevyletí na větve, kde má své hnízdo. Některé volavky však staví své obydlí v rákosí. To se však nevyhnou tolika predátorům.
Když tito ptáci hnízdí, občas se pořádají výpravy za jejich hnízdy. Tedy spíš pro pírka, které dospělí jedinci nechávají v hnízdě. Sbírají se hlavně velké pera, které se použijí pro směrovky šípů, nebo také jako psací brka. Jinak tento pták nemá žádné využití.