Legenda o duši bez těla

8. října 2016 v 14:43 | Nivaz |  Kroniky
Legenda o duši bez těla


Říká se, že existují lidé, nebo dokonce rasa, která dokáže svou tělesnou schránku opustit a vydat se tak na výlet do jiných těl a ovládat je. Nikdo neví, zdali jde o pravdu či ne, ale staré svitky hovoří o těchto bytostech s velkou úctou a obavami.
Bytosti, tedy spíš jejich vědomí a duše se dokázali odpoutat od těla, ve kterém se narodili a mohli vniknout do cizích schránek, porazit slabší duše a uzamknout je někde v nitru těla hostitele. Pak byli schopni ovládat jejich těla a dělat si s nimi, co se jim zlíbí. Když chtěli, svou oběť zabili. Jenže, proč zabíjet toho, v kom je vaše duše?
Jednoduché. Hostitelova smrt nic cizí duši neudělala. Pak se cizí duše vrátili do svého těla, nebo přicestovali do jiného. Někdo říká, že přes celý světadíl, někdo, že jen na pár desítek metrů a někdo zas, že jen do bytostí, které jsou hned vedle. Jinak že se duše vrátí ke svému právoplatnému tělu, pokud to tak může být řečeno. Bytosti se probrali opět ve svém těle, ale ne bez úhony. Když se jejich duše vrátí, mají pocit, že se dusí, umírají.
Jak zabít tuto faahe, když je nezranitelná v hostitelském těle? Také to jde.
Říká se, že když najdete tělo tohoto návštěvníka jiných těl, je v podobném stavu jako hibernující zvířata. Takže jsou vlastně bezmocní a zranitelní. Tělo probodnete a tak se zbavíte této faahe.
Podle legend však byli tyto bytosti prozíravé a svá těla schovávali a nechávali hlídat těm, kterým nejvíce věřili. Zabít je nebylo snadné.
Dnes už však nikdo neví, jestli tahle rasa existovala, nebo ne. Jednou z dalších legend je, že někteří dokázali prý vycítit portály. Což je nejspíše nemožné.
Tak či tak, tento obávaný mýtus dostal název Přízrak, v Iscaraalštině Snortix nirzanis, což doslova znamená Stín duše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rhamb Rhamb | 8. října 2016 v 20:10 | Reagovat

Uhm.. přemýšlím, jak moc je tato legenda (ne)užitečná. A pokud ano, tak jak moc pracné bude případně najít dotyčného/nou a zabít její tělo, aby se duše nemohla vrátit. :D
Ale stejně.. Buď jsem špatně četl, nebo ne. Každopádně.. Když rozporcuji to hibernující tělo, odebere se duše, která je v jiném těle, ke Smrti, nebo jak? :D

2 iscaraal-rpg iscaraal-rpg | 8. října 2016 v 22:35 | Reagovat

Ne, hibernující tělo stačí jenom propíchnout. Vlastně tak jako žijící->smrtelně zranit a máš vystaráno :D
A ano, máš pravdu není to moc lehké, pokud tohle bude existovat :D

3 Rhamb Rhamb | 8. října 2016 v 23:38 | Reagovat

No jasně ale to zabiješ jen tělo. Mě jde o tu duši :D
Příklad: Alík začne hibernovat, čímž jeho duše vyskočí a najde si tělo třeba Franty. Já zabiji Alíkovo tělo, tudíž znemožním duši návrat do jejího pravého těla.
A mě zajímá, zda ta Alíkova duše bude pořád ve Frantově těle, nebo se jednoduše řečeno vypaří :D

4 iscaraal-rpg iscaraal-rpg | 9. října 2016 v 11:53 | Reagovat

On je problém, že ono tělo je základna, tudíž duše bez své základy ze které vlezla, nemůže existovat. To znamená že se z ní stane zatracená duše... :D(Neví jestli ten článek o zatracení zveřejnila) No možná to nedává smysl, ale za chvilku začne :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama