Nové herní fórum

11. října 2016 v 21:45 | Nivaz |  Informace

Nové herní fórum


Vzhledem k tomu, že blueforum ukončilo svou aktivitu, rozhodla jsem se najít nové herní fórum. Důvod je ten, že bychom se jednoho dne mohli probudit a chat i příběh by byly nenávratně fuč. A hrát v komentářích nebo přes FB po mně rozhodně nechtějte. Navíc i komunikace by byla složitější a hledat alternativu v presu by se mi opravdu nechtělo.
S velkou pomocí Rhamba se mi tedy podařilo najít vhodné fórum, a sice forumczech.com. Je to velká změna oproti geniálně jednoduchému systému bluefora, ale přesto se na toto fórum dá zvyknout. Největší nevýhodou je, že i když to je "forumczech" je zpola v angličtině a čeština na tom také není úplně nejlépe. Ale lepší, než celé fórum v AJ.
Nejdřív jsem z toho byla celá jelen a jestli i vy budete, také si z toho nic nedělejte.

Budete mít adaptační týden, abyste si zvykli na to, co fórum nabízí. Ale abych vás navnadila, řeknu vám, co zatím fórum obsahuje. Respektive tohle berte jako menší rozbor pro vás, hráče.1. Komunikace
Asi jedna z nejdůležitějších věcí je, že i samotné fórum obsahuje vlastní chat. Není sice tak příjemný jako od blueboard, ale zato tam máte svůj avatar, není potřeba se nějak do chatu extra přihlašovat. Vidíte, zdali je kdo je přítomen a pokud vás to vyhodí, červeně to napíše, že dotyčný je z chatu venku. Můžete si nastavit barvu písma a admin může udělat VLASTNÍ smajlíky, které budete moci aktivně využívat (které zaručeně budou). Navíc je možné posílat i soukromé zprávy jednotlivým uživatelům.

2. Fórum-čas odhlášení
Na fóru jde nastavit, kdy se automaticky odhlásíte. Limit je nastaven na 24 hodin, takže pokud budete psát příspěvek, neodhlásíte se, pokud vyloženě nekliknete na tlačítko, že se chcete sami odhlásit. Navíc když je někdo přihlášený, máte i přímo ve fóru napsáno, kdo je online.

3. Psaní do fóra
Než začnete psát, musíte se trochu proklikat jedním a tím samým názvem. Aspoň tak to zatím dělám já. To je sice trochu nevýhoda, ale není to nic, přes co by se nedalo přenést. Avšak malé upozornění, vždy když chcete na fórum, musíte kliknout na název. Až se dostanete na, kde píšete, máte tam daleko více možností, než v blueforu, což je bych řekla dost pozitivní. Takže si vše budete moci vyzkoušet. Zároveň bych však chtěla upozornit, že se mění i pravidla přispívání, z důvodu jiné šířky postu a tak.

4. Absence nástěnky
Nevím, jak moc jste využívali nástěnku na bluefóru, a měla určitě své výhody. Sloužila něco jako legenda, orientace pro hráče a tak. Tedy doufám. Toto fórum svou nástěnku nemá, což je škoda. Avšak dala by se nahradit. Minimálně bych mohla psát, jaké je aktuální počasí. Psalo by se to do prvního postu na příběhu. Ten většinou má každý na očích a tak vás tři vteřiny navíc nezabijí, když si zkontrolujete, jestli se něco změnilo.

5. Moderátorství
I zde může admin určit moderátora. Moderátor může upravovat příspěvky jiným atd. Nejsem si jistá, zdali mazat, ale co jsem si tak všimla, má stejné možnosti jako moderátor na bluefóru.


6. Administrace
Řeknu vám, že jsem koukala. Jako admin vám prakticky mohu změnit vše. Údaje o vás, váš e-mail, přezdívku, dokonce vám snad i můžu změnit heslo, kdybyste to své zapomněli, nebo prostě jen byli zlobiví. Ne zlobivost vyřeším jinak. Výhoda tohoto fóra je, že někomu můžete udělat BAN IP adresy nebo E-mailu. Může to být trvalé, ale také si můžu zvolit dobu. Ale nebojte, nebudu vám sahat na vaše nestavení, pokud mne o to nepožádáte, nebo pokud se něco zkazí. Pokud budete trestuhodní, počítejte, že nějaké možnosti využiji.


7. Vzhled
Pokud se vám tenhle vzhled nezamlouvá, opravdu nejste jediní. Jenže tu je háček. Dají se změnit jenom barvy, ale fórum pak nevypadá dobře. Co jsem zkoušela, nejde změnit všechno a ikonky v menu nejsou až tak dobře ořezané a jsou u nich vidět bílé pixely. To nedělá ani trochu dobrý dojem, a jakožto někdo kdo má rád grafiku, jsem zklamána. Ale tak snad to nebude až takový problém. A navíc, tato šedivá je jedna z těch nejpřijatelnějších barev…
Možná časem zkusím fórum hezky barevně vyladit, ale zatím to s tím nevypadá vesele.

A nyní malá kosmetická poznámka týkající se chatu. Chcete chat na fórem, nebo pod fórem? Jestli chcete chat mít hned na ráně, nebo srolovat kousek dolů. To si řekněte.

Prozatím se bude hrát na starém fóru, ať také dořešíme tu akci. Navíc o své minulé příspěvky nepřijdete, plánuji dělat zálohu. Ale vy si řekněte, zdali mám kopírovat předchozí hry a dát je do pár souhrnných postů, jestli si každý individuálně vloží své posty tak jakou na příběhu, nebo jestli mám udělat shrnutí všech příspěvků jako jeden velký článek do blogu, nebo jestli mám každou stánku z bluefóra dát jako kapitolu a každou stánku jako článek vyvěsit na blogu. Čili máme čtyři možnosti:
a) Kopírování předchozí hry do hry na stávajícím fóru do několika velkých příspěvků
b) Každý si individuálně vloží svůj post do hry, avšak v takové pořadí, které je na minulém fóru
c) Všechny příspěvky budou zkopírovány s hrnuty v jednom článku
d) Každá stránka na bývalém fóru bude jedna kapitola.

Na konec vašeho komentáře mi napište jednu z možnost: A-D

Tutoriál k profilům


A tím asi končím s vysvětlováním. Určitě mi sdělte své názory, připomínky, prostě cokoliv co budete mít na srdci. Ještě jsem se nerozhodla, jestli zatím budeme využívat starý chat, nebo přejdeme kompletně na forumczech. Mě je to v celku jedno. Řekněte si.
Snad vše v mém sdělení pochopíte.
Díky za váš čas
Nivaz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rhamb Rhamb | 11. října 2016 v 21:55 | Reagovat

No, nemám k tomu moc co říct, jelikož jsem byl pokusný králík :D
Snad jen by to chtělo odkaz na to fórum, nemyslíš? :D
A co se týče variant tak váhám. Bylo by super je tam postnout každý sám za sebe, ale je to dost pracné. Navíc já a ty máme nejvíce postů. Asi bych to udělal jako kapitolu, ale nějak přehledně. Vlastně bych zkombinoval variantu C a D :D

2 iscaraal-rpg iscaraal-rpg | 11. října 2016 v 22:17 | Reagovat

to je dobrý nápad s tím odkazem :D A oki, uvidím co řeknou ostatní :D

3 Chylli Chylli | 12. října 2016 v 12:40 | Reagovat

Připojuju se k názoru, že by to chtělo odkaz na fórum, ať si to nějak můžeme sami posoudit "live". V angličtině problém nevidím (sorry Rhambe :D) myslím, že v dnešní době už ovládá angličtinu skoro každý na dostatečné úrovni, aby zvládl pochopit pár anglických slov. Myslím, že je dobře, že fórum má i vlastní chat, bude to takové komplexnější a doba odhlášení mi jako člověku, který píše hrozně dlouho jeden post dost vyhovuje.
Na tu grafiku se pak dá určitě zvyknout, není to žádný nářez, ale v jednoduchosti je krása.
Za mě pak variantu asi B :)

4 iscaraal-rpg iscaraal-rpg | 12. října 2016 v 14:16 | Reagovat

Odkaz už je na místě, nahoře červeně. Nevím proč, ale z nějakého důvodu mi to nešlo dát hned na ten tutoriál. Každopádně je to napravené a díky za názor :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama